I po ochrnutí dokázal žít naplno. Skutečný příběh vypráví britský snímek Nádech pro lásku

Londýnský filmový festival zahájila novinka Andyho Serkise Nádech pro lásku, v níž Andrew Garfield hraje muže, jenž hodlá žít naplno i po ochrnutí.  

Londýnský filmový festival svým zahajovacím filmem rád aktuálně upozorňuje na skupinu, které by se mělo věnovat víc pozornosti před kamerou i za ní. V posledních letech jedenáctidenní přehlídku čítající skoro 250 filmů různé stopáže zahajovaly snímky Kód enigmy o homosexuálním matematikovi Alanu Turingovi, Sufražetka o hnutí za ženské volební právo a A United Kingdom o mezirasovém manželství.

Tento rok byl vybrán titul Nádech pro lásku, inspirovaný skutečným osudem Robina Cavendishe, ochrnutého muže odkázaného na dýchací přístroj, který dokázal i tak prožít šťastný a inspirativní život.

Melodrama, které dorazí do českých kin na konci listopadu, natočil jako svůj režijní debut herec Andy Serkis, známý odborník na role stvořené pomocí motion capture, které předvedl v trilogii Pán prstenů nebo sérii Planeta opic. Serkis Nádech pro lásku zvládl zrealizovat během práce na svém dalším filmu, nové verzi Knihy džunglí.

S producentem Jonathanem Cavendishem založil společnost Imaginarium hlavně pro realizaci technologicky inovativních projektů. "Ale tenhle scénář mě...
 

Klíčová slova: