Hyena okradla nevidomého

Františkovy Lázně – Hodně silný žaludek musela mít žena, která se neštítila okrást seniora, a ještě k tomu nevidomého.

"Zcela nevidomý muž z Františkových Lázní šel na procházku. Když se vracel zpět domů, chtěl zjistit, jestli nemá poštu. "V tu dobu se na chodbě nacházela i nějaká žena, kterou měl jednadevadesátiletý senior požádat o to, aby mu přečetla, zda je pošta určena pro něj," informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.
Žena řekla, že jeden z dopisů je opravdu na jeho jméno, ale k vydání chce, aby jí předložil svůj občanský průkaz. A tady senior udělal velikou chybu, vzal ji k sobě do bytu.
Toho žena využila a vymluvila se na to, že potřebuje na toaletu. Na tu ale nešla a začala prohledávat byt nevidomého. "V tento moment muž zpozorněl a vytušil, že je něco špatně," uvedla mluvčí.

Uzamkl svou skříň, ve které měl finanční hotovost a klíč si schoval k sobě. "Následně žena z bytu utekla pryč. Při kontrole svých osobních věcí pak poškozený zjistil, že mu zmizela hotovost kolem 250 korun, kterou měl schovanou u občanského průkazu, který ženě ukazoval. Poté zavolal na policii," řekla Zuzana Týřová. Podle slov mluvčí mluvila žena česky bez přízvuku a její věk může být mezi pětatřiceti až čtyřiceti lety.  
Bohužel senioři jsou jednou z nejzranitelnějších skupin. To ukazuje i případ osmadevadesátiletého seniora, kterého v Karlových Varech oslovili pětadvacetiletá žena a šestadvacetiletý muž. Jen tak na ulici mu řekli, že jim...
 

Klíčová slova: