Helena a Anna trpí roztroušenou sklerózou: Oběma proto zkrachovalo manželství

Heleně se zkomplikoval život po porodu třetího dítěte. Manžel v té době rozjížděl vlastní firmu, všechny rodinné starosti tak přešly na jeho ženu. Ta po čase přerušila mateřskou a nastoupila do práce. Po třech měsících se ale náhle zhoršil její zdravotní stav. Přestávala vidět na levé oko a začínaly ji brnět prsty na rukou. Diagnóza zněla neúprosně: roztroušená skleróza.

Heleně bylo 34, když porodila třetí dítě. Když byly dceři tři roky, utrhl si její manžel v rozmezí několika měsíců postupně obě achilovky. V té době navíc rozjížděl vlastní firmu a všechny starosti tak přešly na Helenu.

Rodina se dostala do psychického tlaku, finanční nejistoty a Helena do velkého fyzického vyčerpání. Proto se rozhodla, že přeruší mateřskou a půjde do práce. Do tří měsíců po nástupu do zaměstnání se ale její zdravotní stav zhoršil, přestávala vidět na levé oko, byla velmi unavená a začínaly ji brnět prsty na rukou. Oční lékař, ke kterému se svým problémem šla, poslal Helenu na neurologické vyšetření do Motola.

Jednou z důležitých složek léčby je reminiscenční terapie:

Helena: Tušila jsem, co mě čeká

 

"Měla jsem obrovské štěstí, že jsem se dostala k paní doktorce Meluzínové. Ta mi...

 

Klíčová slova: