Gartner: Umělá inteligence se začíná stávat nedílnou součástí koncových zařízení

Tři nové prognózy analytické společnosti Gartner ilustrují, jak se má umělá inteligence postupně stát nezbytnou technologií v koncových zařízeních. Díky AI bude elektronika schopna mimoděk odhalovat nemoci a zbaví uživatele nutnosti zadávat hesla. Gartner očekává také užší spolupráci výrobců zařízení a cloudových poskytovatelů.

Systémy emoční umělé inteligence (AI) se postupně stávají natolik sofistikovanými, že podle analytiků společnosti Gartner budou již v roce 2022 vědět o emočním stavu svého majitele víc než jeho vlastní rodina.

AI tak podle Gartneru vyvolá hned několik revolučních změn ve způsobu, jakým uživatelé pracují se svými zařízeními. Současná vlna systémů emoční AI podle analytiků souvisí zejména s nástupem virtuálních osobních asistentů.

Gartner očekává, že s nástupem druhé vlny budou AI technologie vytvářet přidanou hodnotu stále většímu počtu scénářů zákaznické zkušenosti včetně vzdělávacího softwaru, videoher, diagnostického softwaru, vyhodnocování zdravotního stavu nebo autonomních aut.
Elektronika bude odhalovat skryté nemoci

S tím souvisí trojice nových prognóz, která konkretizují pozitivní dopady...
 

Klíčová slova: