Farní charita Neratovice získala nový sociální vůz

Farní charita Neratovice získala nedávno nový automobil Dacia Dokker. Vůz, který jezdí po Neratovicích a okolí, slouží potřebám lidem, kterým tamní farní charita pomáhá, jedná se především o domácí zdravotní a sociální službu. Jde o třetí takový vůz. Informují o tom Listy města Neratovice i web farní charity.

Farní charita automobil získala od společnosti Kompakt Poděbrady, která díky vytrvalosti sehnala sponzory a projekt Sociální vůz zrealizovala. Během dvaceti let předala tato společnost na šest set padesát takových vozů po celé České republice. A to společně s organizacemi, které si na vozidlech zakoupily reklamní plochu. Jedná se o vozy Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.
Vozový park je, podle Českomoravské reklamní agentury Kompakt, v ústavech a zařízeních, která se starají o děti, mládež nebo dospělé se zdravotním či mentálním postižením bohužel zpravidla ve špatném technickém stavu. Stáří vozidel se blíží i dvaceti letům, "o technickém stavu vozů a tudíž bezpečnosti převozu nemůže být ani řeč".
Kdo letos získá Cenu města Neratovice? Návrhy můžete posílat do konce února
Přeprava vozíčkářů a lidí upoutaných na lůžko je podle Kompaktu často vyloženým hazardem, bohužel však běžně prováděným. "V současné době, za stagnujících nebo spíše stále se snižujících dotací, není v silách těchto ústavů a zařízení pořídit si vůz s odpovídajícími parametry a jsou nuceny stále více spoléhat na sponzorství nebo charitativní činnost různých organizací," uvádí společnost na svém webu.
FOTO: Sociální vůz v Neratovicích
Další fotky
Farní charita Neratovice poskytuje domácí zdravotní a sociální službu, osobní asistenci, odlehčovací či sociálně aktivizační služby a domácí hospicovou-paliativní péči. Na letošní rok chystá i dvě společenské akce – v pátek 6. dubna jedenáctý charitativní ples v...
 

Klíčová slova: