Evičku (16) připravil zlatý stafylokok o nohy: Chci zase lyžovat!

Šestnáctiletá Evička Mrázková z Prahy přesně před rokem přišla o obě dolní končetiny. Začala ale bojovat a nepodlehla tlaku osudu! Blesku poskytla rozhovor o tom, jak to zvládá, jak ji přijali spolužáci, i o svých velkých plánech!

Je to teď přesně rok, co jste zkolabovala v Rakousku o jarních prázdninách. Lékaři pak zjistili, že vaše tělo napadl zlatý stafylokok, a přišla jste o nohy. Jak to vnímáte nyní?
"Neberu to jako tragédii, je to spíš něco nového. Poznala jsem sebe samu i v jiných situacích, mám nové zkušenosti. Beru to jako velkou výzvu. Zkouším, co se dá, každé zakopnutí mě nutí vymýšlet nové, lepší způsoby. Změnil se mi život, to nemohu popřít. Ze začátku jsem byla hodně smutná, netušila jsem, co bude dál. Pochopila jsem ale, že minulost prostě nezměním a že nemá cenu se o to snažit. Teď to bude znít jako klišé, ale je to tak..."
Jste neskutečně pozitivní, když si představím, co všechno jste prožila během tak krátké doby…
"Já říkám: Při každém konci něco nového začíná. Zkrátka jsem se přes to všechno snažila přenést. Vzpomínky s nohama mám pěkné, teď si vytvářím nové, ze života bez nohou. Je to...

 

Klíčová slova: