Duhová křídla patří těm, kteří umí pomáhat

Pardubický kraj spolu s Národní radu osob se zdravotním postižením udělily už popáté ceny Duhová křídla těm, kteří mají za sebou výjimečnou práci v sociálních službách.

(Komerční sdělení)  

Poskytovatelem sociálních služeb roku 2017 se stala farma Apolenka ze Spojila, z Profesionálů vybrala porota Gabrielu Bělkovou z rehabilitačního centra Lentilka v Pardubicích, mezi Dobrovolníky a filantropy zvítězil František Švadlenka ze Svazu tělesně postižených a Zvláštní cenu za celoživotní práci obdržela Miluše Horská, ředitelka školy Svítání.  

"Všem bych chtěl nesmírně poděkovat za jejich práci, neustálou energii a nápady, které do ní přinášejí. Díky nim se posouváme dopředu s kvalitou služeb i s pochopením individuálních potřeb uživatelů služeb. Protože i pomáhat se musí umět. Někdy to chce i velkou empatii a trpělivost, vše nejde tak rychle, jak bychom si představovali, ale rozhodně díky takto zapáleným lidem děláme v sociálních službách velký pokrok," řekl radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola. Ten letos udělil i jednu speciální cenu navíc: "Patří Tomáši Rybičkovi, který je obyvatelem Domova pod hradem Žampach. Přes své velmi vážné postižení nádherně maluje štětcem připevněným v čelence na hlavě a nyní stojí i za filmem Tomáš, který se stal nejlepším filmem mezinárodního filmového festivalu Mental Power Prague Film Festival 2017," dodal Pavel Šotola.  

Slavnostní odpoledne v pardubickém ABC klubu doprovodila...
 

Klíčová slova: