Divadlo, tanec i workshop. Začíná festival spojující postižené a zdravé lidi

V pražském Paláci Akropolis v pondělí začíná Festival integrace Slunce. Akce, na které se setkávají zdravotně postižení se zdravými lidmi, se koná už po čtyřiadvacáté. Kromě divadelních či tanečních představení má na programu také workshopy nebo besedu s handicapovaným lukostřelcem.  

"Umění a kultura se nám stává prostředkem ke vzájemnému chápání a odbourávání bariér mezi lidmi," hlásají organizátoři festivalu. Jeho pětidenní program v pondělí odstartuje workshopem, na kterém se zájemci naučí, jak nazkoušet komorní inscenaci se znevýhodněnými lidmi. Dílnu povedou pedagogové a studenti Divadelní fakulty pražské Akademie múzických umění.  

Úterý a středa jsou spolu s pátkem vyhrazeny divadelním, hudebním a tanečním vystoupením. Na diváky čeká například volná adaptace slavné Kytice od Jiřího Suchého v podání studentů jinonické školy pro zrakově postižené.  

Ve čtvrtek se o své životní zkušenosti podělí handicapovaný lukostřelec David Drahonínský. Držitel několika paralympijských medailí a dvou světových rekordů bude hovořit o tom, jak se po vážném úrazu vyrovnával s upoutáním na vozík, nebo o...

Klíčová slova: