Cesta proti bolesti pomohla další holčičce

Sedmiletá Míša Bernardová je zatím poslední, které peníze z jirkovského nadačního fondu pomohly. Její rodiče si v sobotu na Hornické pouti převzali speciální léčebný přístroj MOTOmed, na němž bude moci postižená dívka cvičit a posilovat ruce i nohy. Stál bezmála sedmdesát tisíc korun a pojišťovny ho neproplácejí.  

Vděčná maminka Blanka Metálová poděkovala z pódia všem, kteří fondu přispěli a vyzdvihla také iniciátora Cesty proti bolesti Milana Dzuriaka. "Jsme rádi, že je takový, jaký je. Mohlo by být takových víc," dojala mladého Jirkovana, který za svou charitativní činnost získal už několik ocenění.  

Nadační fond však plánuje pomáhat dál, a to ještě letos. Určitě koupí plánovaný zvedák do automobilu sdružení PROhandicap, které rozváží postižené děti do škol. A v seznamu má další dva chlapce, kterým chce pomoci.  

Patnáctiletý Petr Motyčák i sedmiletý Vítek Šott by potřebovali nové speciální kočáry. Oba jsou imobilní a závislí na celodenní péči. Petr má sice invalidní vozík, s ním je ale špatná manipulace, Vítek má zase jen nepohodlný hluboký kočár. Peníze na oba kočáry by chtěli dodat organizátoři automobilových závodů Triola Cup. Ti se k charitě připojili...
 

Klíčová slova: