Ceny Social Impact Award si odnesly projekty, které pomáhají neziskovkám, seniorům i autistickým dětem

V soutěži Social Impact Award uspěly společensky prospěšné projekty Hero Clan, Nejčr a Centrum Terapie Autismu.
Porota vybírala vítěze ze studentských podnikatelských nápadů, které prošly akceleračním programem.
Cenu veřejnosti si odnesla organizace Lepší senior a ocenění Asociace společenské odpovědnosti získal projekt Pomáhej efektivně.

V soutěži studentských podnikatelských nápadů Social Impact Award zvítězilo ostravské Centrum Terapie Autismu, které poskytuje terapeutickou péči pro děti s autismem a jejich rodiny; projekt Hero Clan, díky němuž si neziskové organizace mohou najít specialisty pro zajištění marketingových, grafických a jiných potřeb pro svoji práci; a webový portál Nejčr propojující odpovědné firmy se zákazníky.  

Ze slavnostního vyhlášení, které se uskutečnilo v úterý večer v prostorách pražského coworkingového centra Impact Hub, si každý z vítězných týmů odnesl 2000 eur (v přepočtu zhruba 52 tisíc korun). Autoři oceněných projektů se zúčastní také mezinárodního setkání Social Impact Award v Bělehradě, kde představí své projekty i v mezinárodním plénu.  

Do soutěže se přihlásilo 40 projektů. Porota následně vybrala deset z nich, které prošly akceleračním programem na podporu sociálního podnikání mladých lidí. Po jeho konci...
 

Klíčová slova: