Cena MOSTY 2016 udělena i za digitální mapu Prahy

V Hradci Králové byly 16. března slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže o ceny Mosty, kterou od roku 2003 pořádá Národní rada osob se zdravotním postižením. Dějištěm této události bylo Kongresové centrum ALDIS. Vítěze (v kategoriích Instituce veřejné správy, Nestátní subjekt, Osobnost hnutí osob se zdravotním postižením a Zvláštní cena) stručně představují následující řádky.

Pražský magistrát vytvořil a na internetu spustil digitální mapu přístupnosti budov a veřejných prostor pro lidi s omezenou schopností pohybu. Radnice také několik let systematicky pomáhá odstraňovat bariéry v městské dopravě a poskytuje peníze na sport a vzdělávání zdravotně postižených lidí.

Nezisková organizace Asekol přišla s originálním nápadem, na kterém předloni založila celostátní projekt Koruna za kilo. Ten jednak šíří osvětu o recyklaci elektroodpadu, jednak za každé „elektrozařízení“ vhozené do označeného kontejneru finančně podporuje činnost Národní rady osob se zdravotním postižením. Za dva roky se tak podařilo získat dva miliony korun na podporu zaměstnávání osob s hendikepem, na rekvalifikační kurzy či pomůcku euroklíč. Stojí za zmínku, že po republice už je umístěno 2800 speciálních...

 

Klíčová slova: