Burza filantropie nadchla i hosty z Gruzie

Burza filantropie je unikátní projekt z Pardubického kraje, ve kterém se setkávají neziskovky, firmy a veřejný sektor, aby společně pomohly na svět kvalitním veřejně prospěšným projektům.

"Projekt Burzy filantropie přilákal letos poprvé i zahraniční hosty z  Gruzie. Ti projevili zájem šířit model burzy v zahraničí," uvádí radní Pardubického kraje Pavel Šotola, zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.
Ve středu 5. června v sídle Pardubického kraje soutěžilo šest postupujících projektů neziskových organizací o podporu donátorů z řad podnikatelských subjektů a veřejných institucí. Soutěž probíhala otevřeně – před publikem a donátory.
"Neziskové organizace jsme na soutěžní klání předem dobře připravili, měly možnost zúčastnit se přípravného semináře, kde si vyzkoušely přesvědčivě prezentovat svůj projekt," vysvětluje Jana Machová z pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Radní Pavel Šotola k tomu dodává: "Právě v profesionalizaci neziskového sektoru a schopnosti zaujmout donátory vnímám obrovský posun vpřed, což otevírá více prostoru pro podporu projektů ze...

 

Klíčová slova: