Benefiční projekt

TV Jéčko
-
Nikola PRAGEROVÁ, moderátorka:
První českobudějovický projekt Krása na třetí se rozhodl pomáhat dětem s těžkým kombinovaným postižením. Benefiční akce se konala v sobotu 30. září. V jakém duchu se celá akce nesla a jaký byl finální výtěžek, se dozvíte v následující reportáži.

Nikola PRAGEROVÁ, redaktorka:
Srdcem dětem. Tak zní název akce, která je zaměřena na děti s těžkým kombinovaným postižením na jihu Čech. Charitativní akce je pořádána projektem Krásky na třetí a školkou Strom života. Dobročinnou akci mohou navštívit nejen milovníci ladných křivek ale i široká veřejnost.

Ladislava NOVÁKOVÁ, organizátorka akce:
Jsme budějovický první projekt baculek, jmenujem se Krása na třetí, v překladu vlastně v angličtině /nesrozumitelné/. Náš projekt vznikl přelomem února, března spontánně nafocením pár fotek. Napadlo nás udělat sraz. Sraz jsme chtěli udělat původně jenom baculky, ale protože takových srazů je v České republice hodně, tak nás napadlo, že tendle projekt bude o tom, že budeme pomáhat malým dětem, který j sou nemocný. Ať mají nějaké postižení nebo prostě nějakou těžkou nemoc.

Nikola PRAGEROVÁ, redaktorka:
Hlavními aktéry charitativní akce jsou dvě báječná stvoření Jakub a Beátka. Atmosféra celé akce byla velice přátelská a plná pozitivní energie.

Eliška HLADOVÁ, maminka Beátky:
Já doufám, že budu mluvit za nás za oba, že mi přijde, jak kdybysme byli někde na rodinný oslavě doma nebo prostě v kruhu rodinným, což je strašně skvělý na to, že se v podstatě těma organizátorama neznáme. Nicméně jsme jako hrozně rádi za to, že nás vůbec oslovili a že jsme tady dneska.

Nikola PRAGEROVÁ, redaktorka:
Dobročinnou akci podpořil známý český fotograf Jan Saudek, který věnoval do dražby svoji fotografii, jejíž částka sahá do desetitisíců. Organizátoři akce připravili pro návštěvníky bohatý program. Kromě různých módních přehlídek, workshopů, autorského čtení, si mohli návštěvníci vyzkoušet i malováni hennou.

Radka HRNČÍŘOVÁ, moderátorka akce:
Je tady úžasná atmosféra, všichni se báječně baví. Ten program je opravdu našlapaný od začátku až do konce.

Nikola PRAGEROVÁ, redaktorka:
Podle organizátorů se letošní akce velice povedla. Pro Beátku a Kubíka se vybralo přes 15 tisíc korun, za což patří velké dík všem zúčastněným. Nikola Pragerová, televize Jéčko.

Nikola PRAGEROVÁ, moderátorka:
Ze zpráv na Jéčku je to pro dnešek vše. Za chviličku mě vystřídá /nesrozumitelné/ a jeho Garáž. Tak si ho určitě nenechte ujít. Na viděnou.

Klíčová slova: