Arnika posbírala ocenění za dobrovolnickou pomoc

Královéhradecko, Dvůr Králové - Vysokým počtem cen, které do Dvora Králové zamířily, kraj ocenil dlouhodobě nadstandardní úroveň místních dobrovolníků. Poskytování služeb se věnují ve volném čase, často i s vlastními náklady.

"Královédvorská Arnika se raduje hned ze tří cen. Centrum, které zastřešuje a organizuje práci dobrovolníků, letos oslavilo už 15. výročí fungování. Spolek přitom působí v mnoha zařízeních, například v Domově důchodců nebo v Domově sv. Josefa v Žirči.
MÁLO DOBROVOLNÍKŮ
Seniory a hendikepované dobrovolníci doprovází třeba na kulturní akce, za nákupy nebo pro ně pořádají výlety. "Navštěvují je také v zařízeních nebo v jejich domácnostech. S lidmi tráví čas povídáním, čtením knih nebo besedami," přibližuje činnost spolku Kateřina Pištorová, vedoucí odboru sociálních věcí na Městském úřadě ve Dvoře Králové.
"Cenu bereme jako bezvadnou reklamu. Potřebovali bychom totiž další dobrovolníky, kteří by nám s činností pomáhali. Poptávka totiž převyšuje nabídku," říká zakladatelka Královédvorské Arniky Jana Štěpánová. V současné době spolupracuje s třemi desítkami lidí. Tento počet je však podle Štěpánové nízký. "Snažíme se mít osobní přístup. Každému se věnujeme zvlášť, třeba když jedeme na nákup. Neradi ale klienty odříkáváme. I to se ale bohužel v poslední době stává, protože je nás opravdu málo," doplňuje.
Sama Jana Štěpánová letos získala krajské ocenění také. Mimochodem, předsedkyně Arniky si tuto cenu odnesla i v roce 2010. Tentokrát navíc vrchní sestru z...
 

Klíčová slova: