Andělé jsou mezi námi, říká maminka zdravotně postižené Markétky

Obrovský dům s bílou zdí v Hlíně u Horky jsem vždycky chtěla navštívit. Má velké kouzlo a byl dlouhá léta opuštěný. Už dva roky v něm bydlí manželé Kleinovi se čtyřmi malými dětmi. Mezi třemi kluky je jediné děvče: šestiletá zdravotně postižená Markétka. Děvčátko v posledních týdnech vzbudilo obrovský zájem lidí, kteří jí chtěli pomoci. A podařilo se jim to.

"

Markétčina maminka se jmenuje Martina. Překvapuje mne, že je vojákem z povolání, a když se dozvídám, že byla na misích – naposledy v Kosovu, už se ani nedivím tomu, že má v sobě tolik psychické i fyzické síly.  

Martino, zavzpomínejte na dobu, kdy se vám narodila dvojčátka.  
 Děti přišly na svět předčasně, v dvacátém šestém týdnu těhotenství. Objevily se nějaké ukazatele v plodové vodě, a tak bylo nutné přistoupit k císařskému řezu. Štěpánek měl 910 gramů a měřil 31 centimetrů. Markétka vážila 890 gramů a byla o centimetr menší.  

Kdy jste se dozvěděla, že není s Markétkou všechno v pořádku?
 Dvojčátka se narodila úplně zdravá. Ovšem u Markétky došlo k masivnímu krvácení do mozku. Bohužel byla maličká a jakýkoliv zákrok nepřicházel v úvahu. Posléze byla diagnostikována mozková obrna a pan doktor nás postupně připravoval na to, že...
 

Klíčová slova: