Vánoční bezlepkový trh Společnosti pro bezlepkovou dietu

Datum: 
Sobota, 9. Prosinec 2017 -
10:00 - 18:00
Místo konání akce: 
PVA EXPO Praha Letňany, hala č.6, Beranových 667, Praha 9
Stručný popis: 

Pacientská organizace Společnost pro bezlepkovou dietu z.s. pořádá již tradiční Vánoční bezlepkový trh. Akce je přístupná široké veřejnosti a je určena zejména lidem, kteří musí ze zdravotních důvodů dodržovat bezlepkovou dietu.

Cena bezlepkového sortimentu je výrazně vyšší, než je cena běžných výrobků, a proto má pro nemocné velký význam, když najdou prakticky celý bezlepkový sortiment na jednom místě a mohou si tak sami vybrat a ochutnat.

Podrobný popis: 

Víte si rady s bezlepkovou dietou?  Zajímá Vás bezlepkový svět?

Využijte této příležitosti, kdy máte možnost seznámit se s velkým počtem vystavovatelů z řad výrobců a dovozců bezlepkového sortimentu. Můžete ochutnat výrobky, seznámit se s novinkami na trhu a nakoupit si za výhodné ceny. Někteří vystavovatelé nabízí možnost objednat si předem jejich výrobky, objednávkové formuláře najdete na www.celiak.cz, stejně tak i případné změny či doplnění vystavovatelů. Po celou dobu akce bude k dispozici poradna pro bezlepkovou dietu.

Společnost pro bezlepkovou dietu pořádá Vánoční bezlepkový trh každým rokem, letos poprvé na Výstavišti v Letňanech. Akce se koná souběžně se Stříbrnými vánočními dny, které jsou největším prodejním předvánočním veletrhem v Praze. Vstupenka na obě akce je společná.

Společnost pro bezlepkovou dietu je pacientskou neziskovou organizací, která sdružuje lidi s nesnášenlivostí lepku (celiakií, Durhingovou herpetiformní dermatitidou atd.) a alergií na lepek. Nabízí odborné poradenství a informuje širokou veřejnost o aspektech bezlepkové diety, vydává edukační brožuru Bezlepková dieta - Jde to i bez lepku. Především, ale pomáhá lidem s celoživotní bezlepkovou dietou naučit se, že to jde i bez lepku.

Celiakie je nevyléčitelná nemoc způsobená nesnášenlivostí lepku (glutenu), tj. směsi bílkovin obsažených v obilných zrnech pšenice, žita a ječmene. Jediným lékem je celoživotní dodržování přísné bezlepkové diety. Celiakií trpí podle odborných odhadů 1 % populace. Celiakie je označována jako nemoc chameleon, protože její projevy jsou velice rozmanité a nemusí vůbec souviset s trávicím ústrojím. V České republice by mělo být 100 000 nemocných, přičemž většina z nich nemá správně stanovenou diagnózu.

Podrobné informace o akci naleznete na www.celiak.cz

https://www.facebook.com/Spolecnostprobezlepkovoudietu/

Pořadatel: 
Společnost pro bezlepkovou dietu z.s., www.celiak.cz, email:celiak@celiak.cz
Soubor: