Středa, Květen 24 2017

   
Rekvalifikační kurz dálkový PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH
12/10/2016 - 17:00 - 31/05/2017 - 20:15
VOŠ Jabok, Salmovská 8, Praha 2

Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách v souladu s par. 16 zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách.
Absolvent kurzu může pracovat v přímé obslužné péči o osoby v ambulantních nebo pobytových zařízeních, poskytovat pečovatelskou činnost a zajišťovat výchovnou nepedagogickou činnost a aktivizaci.
 

 
Do práce s Beluškou!
10/04/2017 - 14:46 - 31/07/2017 - 23:55

Projekt podporující zaměstnávání osob se zrakovým postižením na území Středočeského kraje.

 

 

Jste zrakově postižená/ý a zajímá Vás, co nového projekt přináší?

Cílem projektu je Vám zprostředkovat stabilní zaměstnání na míru!

 

1. fáze: „Připravíme Vás na vstup do nového zaměstnání!“

Kvalifikovaný tým specialistů v oblasti zprostředkování zaměstnání pro OZP s Vámi provede individuální pohovor a pracovní diagnostiku. Po vyhodnocení Vašich osobnostních a odborných pracovních předpokladů s Vámi bude hledat reálné možnosti pro Vaše pracovní uplatnění. V rámci projektu máte možnost získat zdarma rekvalifikační či doplňkové vzdělání potřebné pro zvýšení kvalifikace s ohledem na výstupy provedené pracovní diagnostiky.

 

2. fáze: „Připravíme zaměstnavatele na příchod handicapovaného kolegy!“

Zaměstnavatelé zařazení do projektu podstoupí analýzu pracovního místa a zaškolení, aby byli seznámeni s tím, jak ke zrakově handicapovanému kolegovi / kolegyni přistupovat.

 

 

Stručně - co nabízíme?

            - odborné Kariérní poradenství a vyhodnocení Vašich pracovních předpokladů formou Bilanční diagnostiky

            - možnost Rekvalifikačního a doplňkového vzdělání pro zvýšení konkurenceschopnosti a pracovní zařazení na běžný trh práce

            - zprostředkování Pracovního místa

 

 

Pro více informací a jak se zapojit do projektu:

Telefonicky nebo elektronicky nás kontaktovat do 31. 7. 2017:

         Tel.: +420 776 440 884

         E-mail.: info@beluska.cz

 
REMEDIUM Praha: Kurz Technika práce s člověkem v krizi
01/05/2017 - 10:22 - 30/06/2017 - 10:22
Křišťanova 15, Praha 3

Komu je kurz určen: 
Pracovníkům v pomáhajících profesích (zejména sociálním pracovníkům, kurátorům, pracovníkům v sociálních službách, psychologům, lékařům, pedagogům, speciální pedagogům, duchovním apod.), kteří jsou již absolventy některého z kurzů krizové intervence pořádaného naši organizací Remedium Praha a potřebují své znalosti a dovednosti krizové intervence osvěžit nebo prohloubit v reflektujícím a bezpečném prostředí.

Termín kurzu: 
jaro 2017

Uzávěrka přihlášek: bude upřesněno

Rozsah kurzu: 
16 vyučovacích hodin

Cena kurzu: 2.950 Kč

Cena akreditovaného kurzu je osvobozena od DPH na základě § 57 odst. 1 písmene d) zákona o DPH č. 235/2004 Sb.

Cena kurzu nezahrnuje další náklady účastníků vynaložené v souvislosti s kurzem - např. cestovní náklady, náklady na stravování apod.

Přihlášku naleznete zde

 
Muzikoterapie pro celostní rozvoj
12/05/2017 - 08:30 - 03/06/2017 - 16:00
VOŠ Jabok, Salmovská 8, Praha 2

Cílem kurzu je v rámci muzikoterapeutické skupinové práce v sobě aktivizovat zdroje pro překonání možných blokací a nastartovat v sobě procesy pro další celostní rozvoj osobnosti.

Celostní přístup v MT je možný na základě interdisciplinárního pojetí práce s člověkem a skupinou. Skrze metody a techniky muzikoterapie se tedy budeme pokoušet vzájemně propojovat fyziologickou, psychickou, sociální i transcendentální rovinu naší osobnosti. Přínosem reflektování těchto zkušeností a jejich sdílení v bezpečné uzavřené skupině by mělo být lepší porozumění vlastní situaci, vlastním potřebám, vlastnímu příběhu a výzvám, které se před námi objevují.

Více info a přihlášky na: http://www.jabok.cz/cs/dalsi-vzdelavani/muzikoterapie-pro-celostni-rozvoj

 
Dialog jako pracovní nástroj v pedagogické praxi
20/05/2017 - 09:00 - 27/05/2017 - 16:15
VOŠ Jabok, Salmovská 8, Praha 2

S využitím praktických cvičení, ukázek a videonahrávek si účastníci procvičí a osvojí některé dovednosti vedení rozhovoru: zahájení rozhovoru, naslouchání, parafrázování, přerámování, oceňování, budování důvěry, posilování motivace, sledování významů, trénování pozice „nerozumění“, práce s časem, sledování objednávek, reflektování dialogického procesu atd.
Obecné komunikační dovednosti budou vztaženy k praxi vedení rozhovoru sociálního / pedagogického pracovníka s klientem, k tématu pomoci a kontroly a k tématu domlouvání zakázky.
Účastníci si v začátku kurzu za pomoci systemických otázek (solution focused) stanoví osobní vzdělávací cíl, jehož plnění budou průběžně sledovat a na závěr vyhodnotí pomocí autoevaluační metody připravené speciálně pro tento kurz.

Více info a přihlášky na: http://www.jabok.cz/cs/dalsi-vzdelavani/dialog-jako-pracovni-nastroj-v-p...

 
Before 09:30
10/05/2017 - 09:00 - 24/05/2017 - 16:30
DA Praha, Belgická 22, Praha 2

Individuálně plánovat dnes potřebují umět všichni pracovníci, kteří pracují přímo s klienty. Sestavit kvalitní individuální plán, který je funkční a vychází z konkrétních potřeb a cílů každého klienta, není vždy snadné. Ne vždy klienti vyjadřují své potřeby zřetelně a přímo. V kurzu s námi najdete odpověď na to, proč plánovat, jak plánovat s různými klienty, jak sestavit akční plán a jak hodnotit, zda jste s klientem dosáhli stanovených cílů.

Kurz je zaměřen do praxe. Je rozdělen do dvou oddělených částí – 1.den se účastníci učí, jak se na klienta dívat a jak zjišťovat jeho potřeby, přání a cíle. Z tohoto dne odjíždějí se zadáním, aby si vybrali jednoho ze svých klientů na pracovišti a s využitím toho, co se v kurzu naučili, zjistili jeho konkrétní přání a cíle. S těmito (anonymizovanými) informacemi, pak 2. den kurzu pod vedením lektorky sestavují konkrétní individuální plán, který mohou využít ve své další práci.

 
09:30
24/05/2017 -
09:30 - 16:00
Fotbalový stadion FC Slovan Havlíčkův Brod Na Losích 2848 580 01 Havlíčkův Brod 1

SENI CUP s Vízkem a Sieglem!

Fotbalový turnaj v malé kopané SENI CUP, jehož se účastní týmy reprezentující zařízení sociálních služeb pro zdravotně postižené, se letos bude hrát už po dvanácté.

 

Turnaj se bude hrát ve středu 24. května již tradičně na hřišti Slovanu Havlíčkův Brod. Začátek kolem půl desáté dopoledne obstará slavnostním výkopem starosta města Jan Tecl, kolem půl druhé přijdou po bojích ve skupinách na řadu závěrečné boje a finále.

Hráče přijedou povzbudit patroni turnaje, fotbaloví internacionálové a kanonýři Horst Siegl z pražské Sparty a Ladislav Vízek z Dukly Praha, kteří uspořádají autogramiádu a na závěr turnaje nastoupí v exhibičním utkání proti vítězům turnaje. Vízek na turnaj přijíždí podruhé: „Loni jsem tu byl poprvé a atmosféra turnaje, nadšení, radost i bojovnost všech hráčů mě opravdu nadchly. Proto jsem se rozhodl turnaj podpořit svojí účastí i letos. Také se těším na setkání se svým kamarádem i tenisovým a golfovým soupeřem Horstem Sieglem, který je stejně jako já členem Klubu fotbalových kanonýrů,“ svěřil se před turnajem Ladislav Vízek. „Horst je podobná povaha jako já, také vždy říká, co si myslí bez ohledu na následky, takže si spolu výborně rozumíme. A hlavně je s ním legrace - prostě je to jeden z mála normálních Sparťanů,“ směje se Vízek.

Horst Siegl je na výkony hendikepovných sportovců velmi zvědav: „Určitě jim budu moc fandit. Myslím si, že povinností každého, kdo měl v životě více štěstí, je takovou užitečnou akci podpořit. A moc rád si s nimi zahraju na závěrečném exhibičním utkání. Taky se těším na Láďu, se kterým ještě stále hraju fotbalový okresní přebor za Jíloviště. On je fakt k neutahání, třeba v tenise mě ještě pořád poráží, a mám dojem, že si ještě nějaký ten rok počkám, než ho porazím. Aspoň že v tom golfu jsem se na něj skoro dotáhl.“

Turnaj SENI cup se postupně stal vynikajícím příkladem toho, že sport - v tomto případě fotbal - je pro handikepované amatérské sportovce neocenitelným zdrojem zábavy a uspokojení. Pohled na nadšené hráče, kteří se s neuvěřitelným nasazením vrhají do každého souboje a radují z každé povedené přihrávky či gólu, je výmluvným  dokladem užitečnosti této akce.

O dobrou náladu všech zúčastněných se postará zpěvák Martin Maxa, který do Brodu přijede již potřetí. Poprvé přijala pozvání i Heidi Janků a na setkání zapálených fotbalistů si připravila své nejlepší hity.

Pro vítězný tým je stejně jako loni připravena atraktivní hlavní cena – návštěva studií České televize, která navíc z turnaje přinese zpravodajství.

Nad letošním ročníkem SENI cupu opět převzala záštitu ministryně práce a sociálních věcí ČR Michaela Marksová.

 

Partnery turnaje jsou Město Havlíčkův Brod, Asociace poskytovatelů sociálních služeb, Nadace Charty 77/Konto Bariéry, časopis Můžeš, Rezidenční péče a Receptář, Catus, Elasto Form a Idsys.