Zelený ostrov obdržel nový automobil

V rámci společného projektu Konta Bariéry a Globus ČR „Auta bez bariér“ byl v pondělí 12. června ve Zbraslavi slavnostně předán další, již 69. velkoprostorový vůz organizaci, která slouží lidem s handicapem.

Auto pomůže řešit těžkou situaci s dopravou klientů, kteří potřebují k lékaři, na úřady či jedou za kulturou nebo sportem a sami možnost dopravy nemají. Od roku 2004, kdy Auta bez bariér poprvé vyrazila do ulic, jich jezdí po celé České republice šedesát devět!

Sociální firma Zelený ostrov bude nový mikrobus používat pro přepravu zaměstnanců, a to díky spolupráci Konta Bariéry a Globusu. Osmimístný vůz byl slavnostně předán v pondělí 12. června v nové provozovně Zeleného ostrova na Zbraslavi.

Zelený ostrov funguje v Dobřichovicích již tři roky. Úspěšně provozuje chráněnou dílnu, nabízí prádelenské služby a věnuje se zaměstnávání osob se sluchovým postižením.

Svoji činnost nadále rozšiřuje, například o nabídku úklidových služeb v regionu, a právě nyní otevírá svoji novou pobočku v Praze – Zbraslavi. Tím Zelený ostrov může navýšit počet chráněných pracovních míst.

„Moc náš těší, že jsme díky našim zákazníkům mohli předat další auto, které přispěje k lepšímu životu lidí s handicapem. Jde již o 69. vůz, což je úžasné a my máme velkou radost, že se nám tento projekt podařilo posunout o kousek dál a pomoci tak dalším lidem zvýšit jejich soběstačnost,“ říká Pavla Hobíková, vedoucí oddělení externí komunikace Globus ČR.

Nový automobil od řetězce Globus a Konta Bariéry bude Zelený ostrov využívat pro přepravu svých zdravotně znevýhodněných zaměstnanců. Díky tomu se bezproblémově a včas dopraví po celém okolí. V současné době Zelený ostrov vlastní jeden automobil, který týdně najede přes 300 kilometrů.

Doprava pro lidi s handicapem představuje velký problém. Konto Bariéry ho dlouhodobě řeší ve spolupráci se společností Globus. A především díky jejím zákazníkům se můžeme pochlubit, že jsme takto účinně pomohli už desítkám organizací po celé republice. Opravdu není lehké dostat se k lékaři, na úřad či na obyčejný nákup,“ vysvětluje Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Konto Bariéry a společnost Globus spolupracují od roku 2002. Z každé prodané nákupní igelitové tašky je jedna koruna určena pro Konto Bariéry. Díky vzájemné spolupráci jezdí po celé republice již 68 automobilů s logy Globus a Konto Bariéry za více než 48 milionů korun. Mikrobus pro Zelený ostrov bude tedy již šedesátý devátý.

Sandra Štefaniková

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.