Výzva v oblasti sociálních inovací

Je zaměřena na ověřování nových řešení využitelných ve veřejné sféře, projektové žádosti je možné předkládat od 31. 1. 2018 do 18. 12. 2018.

Cílem je zvýšit kvalitu a kvantitu využívání sociálních inovací a mezinárodní spolupráce v tematických oblastech.

Ve výzvě 82 hledáme projekty, které řeší přetrvávající nebo hrozící  společenské problémy, které se doposud v České republice nepodařilo vyřešit. Chceme vás podpořit při navrhování, rozvíjení, ověřování a prosazování nových přístupů k řešení těchto problémů. Klademe důraz na:

  • Partnerství a tvorbu řešení v úzké spolupráci s relevantními aktéryAť už se jedná o veřejnou správu nebo cílovou skupinu, pro kterou řešení připravujete, je důležité, aby byli vašimi plnohodnotnými partnery a aby se na vývoji řešení podíleli.
  • Evaluaci. Je třeba, abyste věrohodně ověřili a prokázali, zda Vaše řešení funguje či nefunguje a za jakých podmínek. V této výzvě klademe na evaluaci vysoké nároky. Cílem evaluace projektu je kauzální ověření dopadu intervence na cílovou skupinu.
  • Advokační práci. Prosazování nových řešení není jednoduché. Kromě toho, že by Vám k prosazení mělo napomoci dobré ověření fungování a spolupráce s klíčovými aktéry, chceme abyste na možnost dalšího využití řešení mysleli po celou dobu projektu a podporujeme a vyžadujeme promyšlenou advokační práci. 

Další informace na stránkách Evropského sociálního fondu v ČR.

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.