Vyšlo podzimní číslo časopisu Listy sociální práce

Přibližuje mimo jiné využití canisterapie v prostředí ústavu na výkon trestu odnětí svobody. 

Canisterapie je již běžnou součástí nejen sociálních služeb, ale i sociální práce, jak bylo uvedeno i v minulých číslech Listů sociální práce. Ve spojení s vězeňstvím je však pro Česko a Slovensko záležitostí úplně novou. Martina Oravcová se ve svém článku zabývá dobrou praxí v USA, a to konkrétně programem Dogs on the Inside – Everyone Deserves a Second Chance probíhajícím ve věznici v Los Angeles. Výcvikový program dokazuje, že vztah mezi odsouzenými a psy z útulku vytváří u odsouzených empatii, lásku a soucit a navíc poskytuje psům nový domov. Podrobnosti se dočtete právě v podzimním čísle Listů sociální práce.

Anna Láníčková se zaměřila v novém čísle časopisu na přípravu osob umístěných v detenci na návrat do země původu. Upozorňuje, že s cizincem v této situaci je potřeba systematicky pracovat tak, aby byl připraven na to, co jej čeká a kam má směřovat svoje první kroky. Zaměstnanci detenčních zařízení čelí zajímavé výzvě, jelikož mají možnost pracovat se skutečně rozmanitou skupinou klientů.

V podzimním čísle najdete i spoustu dalších zajímavých článků, například Úskalí psychoterapeutického poradenství a sociálního poradenství v sociálních službách nebo článek K neomluvené absenci žáků plnících povinnou školní docházku, roli zákonných zástupců a postupu školy při oznamování absence OSPOD. Posledním dílem končí seriál o školské sociální práci a nechybí ani informační servis. Přejeme tedy příjemné počtení.

 

Veronika Hotová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.