Vyšlo březnové číslo Sociálních služeb

Obsahuje nejen speciální přílohu sekce terénních služeb.

Třetí číslo Sociálních služeb tohoto roku, tedy březnové, opět obsahuje speciální přílohu, tentokrát sekce terénních služeb, jež se zaměřuje na problematiku poskytování terénních služeb sociální péče.

Autorky přílohy (viceprezidentka pro terénní služby APSS Renata Kainráthová a předsedkyně sekce terénních služeb APSS Marcela Hauke) se zaměřily na výstupy ze společných diskuzí, jež se vedly nad standardy kvality v terénních službách v loňském, i letošním roce. V centru pozornosti tak byly např. témata naplňování SQ 15 – zvyšování kvality sociální služby či pracovní postupy zaručující řádný průběh sociální služby. V příloze se dočtete i o tom, že individuální plánování by měl dělat vždy sociální pracovník.

V jarním čísle začíná také nový „putovní“ seriál, a to s názvem Putování za sociálními službami s Davidem Pospíšilem.

David Pospíšil, ředitel odboru sociálních služeb, sociální práce a sociálního bydlení MPSV, navštíví během tohoto roku různá zařízení sociálních služeb po celé České republice, kde bude poskytovatelům tzv. „v terénu“ odpovídat na všechny jejich dotazy, které ve vztahu k MPSV mají. Tentokrát navštívil Centrum Kaňku Tábor a debata se točila nejen, ale zejména okolo školské sociální práce.

V březnovém čísle najdete i článek právníka Vladimíra Horta o inspekcích, další díl seriálu o canisterapii Renaty Hasilové, tentokrát zaměřený na canisterapii u dětí, či další díl seriálu o time managementu Tomáše Ergense.

Veronika Hotová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.