Vyšel časopis Sociální listy

Hlavním tématem dubnového čísla je sociální terapie rodin.

Aprílové číslo Sociálních služeb přináší mimo jiné první díl dvoudílného seriálu Sociální terapie rodin, jehož autorkou je Eva Zakouřilová. Jak píše autorka, sociální terapie rodin je vysoce specializovanou činností, která není jen sociální kontrolou či pouhým poskytováním materiální pomoci potřebným rodinám.

Ve svém článku se tak Eva Zakouřilová zaměřuje na předpoklady pro výkon práce, nástroje sociální terapie, ale i její historii, aby v příštím čísle mohla pokračovat konkrétním příkladem z praxe.

Evropský parlament a Rada EU přijaly nové nařízení – tzv. obecné nařízení o ochraně osobních údajů. Tato nová pravidla budou platit od příštího roku pro všechny subjekty, které zpracovávají osobní údaje občanů EU, tedy včetně poskytovatelů sociálních služeb. O novinkách a změnách, které toto nařízení přinese, ve svém článku informuje Miroslav Kvapil.  

Ve čtvrtém čísle tohoto roku ale najde čtenář i mnoho dalších zajímavých informací a článků, např. rozhovor Hynka Jůna, zakladatele Národního ústavu pro autismus, s autistou Martinem Pospíšilem, poslední díl seriálu o canisterapii nebo i to, kde byl tentokrát na návštěvě David Pospíšil z MPSV. Nechybí však ani recenze, zamyšlení či pravidelný příspěvek Kanceláře veřejného ochránce práv.

Veronika Hotová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.