Výherci akcelerátoru bourají tabu o sexuálním životě hendikepovaných a seniorů

Vítězem 5. běhu akceleračního programu Impact First se stala organizace Freya, která pomáhá lidem se zdravotním hendikepem, seniorům a seniorkám žít naplno v oblasti sexuality a vztahů. Vítězný tým získal finanční odměnu ve výši 50 000 Kč od partnera projektu - Nadace České spořitelny, navazující podporu mentorů a členství umožňující práci ve sdílených prostorech sítě Impact Hub.

Slavnostní zakončení programu proběhlo ve čtvrtek 1. února 2018 v coworkingovém prostoru Impact Hub Praha.

„Za výhru se chystáme natočit videoklipy, které budou sloužit ke snížení stigmatizace a tabuizace tématu sexuality lidí se zdravotním postižením, seniorů a seniorek,” říká spoluzakladatelka projektu Freya Lucie Šídová.

„Je to pro nás velká zkušenost. Pohybujeme se v oblasti sociální práce a byznys je pro nás vzdálenější. Proto jsme vděčné za to, že jsme měly možnost strávit 5 měsíců po boku zkušenějších a pilovat náš projekt,” říká Petra Hamerníková, druhá zakladatelka projektu.

Freya je organizace, která vzdělává pracovníky pomáhajících profesí a pečující osoby v tom, jak pracovat s tématem sexuality a vztahů u lidí se zdravotním hendikepem, seniorů a seniorek. V této oblasti poskytují poradenství, publikují odborné články, propagují sexuální asistenci. Prosazuje myšlenku, že sexualita je běžnou součástí života, je úplně normální ji řešit a mluvit o ní.

Stěžejním kritériem při rozhodování poroty byl posun projektu, rozvoj týmu a společenský dopad.

I v tomto běhu bylo rozhodování velmi těžké. Během slavnostního vyhlášení jsme viděli deset skvělých prezentací všech týmů, a u každého z nich jsme zaznamenali obrovský posun, kterého dosáhli v průběhu akcelerátoru. Freya nás překvapila posunem i v mentální rovině týmu, kdy jsme viděli jak se i obě zakladatelky, díky práci v akcelerátoru, dívají na svůj projekt novýma očima,” říká Ondřej Zapletal, ředitel Nadace České spořitelny.

Od září 2017 do ledna 2018 se programu Impact First zúčastnilo 10 organizací, mezi které patří: Camellus, Centrum RoSa, Cukrárna Ludmilka, Freya, Linka tísňové péče Život 90, Maturus, SMysl, Vítr ve vlasech, Vrátka, Tiché spojení.

V rámci programu, a především díky intenzivní práci s mentory, si účastníci vylepšili a stabilizovali své společensky prospěšné podnikání, a to ve všech oblastech byznysu jakými jsou např. organizace práce, nastavení kompetencí v týmu, marketing, cenotvorba, finanční plánování.

Program Impact First organizuje síť coworkingových center Impact Hub a je součástí nabídky Nadace České spořitelny a sociálního bankovnictví České spořitelny, která úspěšným účastníkům nabízí i možnost financování jejich projektů formou úvěru.

Jana Olejníková

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.