Tulipánový měsíc v Olomouci

Během čtvrtého ročníku charitativního projektu, který zviditelňuje potřebnost psychosociální pomoci pro onkologicky nemocné a jejich blízké, pořádá Centrum Amelie Olomouc v březnu řadu zajímavých akcí pro nemocné i širší veřejnost.

Letošní ročník Tulipánového měsíce navíc slavnostně zahajuje ve středu 2. března právě olomoucká pobočka neziskové organizace Amelie, která již téměř deset let poskytuje bezplatné služby psychosociální pomoci na několika místech po celé republice.

„Jsme rádi, že letos můžeme zahájit tento jedinečný projekt zrovna u nás v olomouckém Centru Amelie. Připravujeme slavnostní program, kterému bude vévodit vernisáž benefiční výstavy maleb Evy Petrůjové. Tato talentovaná malířka vytvořila cyklus na motivy tulipánů ve zcela originálním stylu a věnovala jej celý Amelii. Potěšíme však všechny smysly našich hostů, chybět totiž nebude ani hudební vystoupení ze studia Marie Šebkové nebo zdravé dobroty z raw baru Živá Zahrada,“ upřesnila Tereza Kvapil Pokorná, koordinátorka Centra Amelie Olomouc.

První akce v rámci Tulipánového měsíce se však uskuteční ještě před samotným zahájením, konkrétně na Onkologické klinice Fakultní nemocnice Olomouc, kde dobrovolníci Amelie dlouhodobě a pravidelně působí.

„Stejně jako loni chceme s našimi dobrovolníky rozveselit onkologii veselými výtvory žáků a studentů několika místních škol. Dlouhé chvíle strávené na lůžku pomohou pacientům ukrátit i naše tvořivé dílny, které budeme nabízet každý týden v měsíci březnu,“ dodala Tereza Kvapil Pokorná.

Tulipánový měsíc bude probíhat ve všech Centrech Amelie po celý březen a v Olomouci čeká návštěvníky opravdu pestrá nabídka akcí. V rámci té se bude konat i další Benefiční bazárek Amelie, který se uskuteční již ve středu 16. března od 16 hodin v Centru Amelie Olomouc.

„Opět se nám v bazárku sešlo mnoho krásných šperků, ručních výrobků, oblečení, módních doplňků, knih i všelijakých milých drobností tentokrát navíc s jarními a květinovými motivy. To vše nabídneme návštěvníkům bazárku za symbolické ceny v příjemné atmosféře našeho Centra,“ láká na návštěvu Tereza Kvapil Pokorná.

Program Centra Amelie Olomouc uzavřou ve středu 30. března od 16 do 18 hodin ukázky arteterapie, do kterých se bude možné na místě zapojit.

Více informací o připravovaném programu lze získat na telefonním čísle +420 739 005 123, emailu amelie.olomoucko@amelie-zs.cz nebo na oficiálních webových stránkách www.amelie-zs.cz

Tereza Kvapil Pokorná

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.