Světlo ve tmě

Na vánočním koncertě Oblastní odbočky SONS Olomouc v kapucínském kostele Zvěstování Páně na Dolním náměstí v Olomouci ve čtvrtek 28.  prosince od 18:00 vystoupí vokálně – instrumentální soubor Musica pro Sancta Cecilia.

Soubor se zaměřuje na interpretaci hudby z období gotiky, renesance a baroka, vystupuje převážně v menších kostelech a komorních sálech, kde stará hudba nachází nejvhodnější duchovní dimenzi. Všichni členové se práci v souboru věnují ve svém volném čase. Většina z nich vyučuje na hudebních školách v Praze a jejím blízkém okolí. Soubor vznikl v roce 1992 na půdě pražské Konzervatoře Jana Deyla a Střední školy pro zrakově postižené.

Soubor je složen převážně z absolventů této školy. Název souboru byl vybrán podle patronky hudebníků Svaté Cecilie. Obdiv k hudebnímu a literárnímu dílu člena jindřichohradecké komunity řádu Tovaryšstva Ježíšova Adama Václava Michny z Otradovic (1600 - 1676) se postupně stal jedním ze stavebních pilířů repertoáru souboru.

Vstupenky - přímo na místě koncertu nebo po domluvě v kanceláři odbočky (585 427 750). Členové odbočky, ZTP a ZTP/P 50 Kč, ostatní 100 Kč.

Program koncertu je uveden v přiložené pozvánce. 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.