Svatoanenské zahradní slavnosti

Proběhnou v celém opraveném areálu Domova sv. Josefa v Žírči v sobotu 23. července od 10. hodiny.

Návštěvníci se mohou těšit na den plný kultury na třech scénách i na doprovodný program pro celou rodinu.     

Svou účast přislíbili: folková skupina Kantoři, Česká bluegrassová kapela ze Dvora Králové Fámy, herec, zpěvák, muzikant a finalista X Factoru Ondřej Ruml,herec, zpěvák, Martin Pisařík přijede s kapelou Akustik, herečka Bára Hrzánovázavítá se skupinou Condurango, Sestry Chalupovy – taneční sdružení žen ze Skalice u Hradce Králové s elegancí první. republiky, pro děti zahraje LoutKA KaTKA z Miletína pohádku Zlatovláska, potulné loutkové divadlo Já to jsem sVítkem Marčíkem jr. a bude mít na repertoáru Eliščiny pohádky. V kostele bude sloužena poutní mše svatá s barokním hudebním doprovodem Krkonošského Collegium Musicum a Consortus FAGVS a poté vystoupí zpěvačka a kytaristkaEva Henychová,  následovat bude duchovní pořad hudby a slova s hercemJanem Kačerem. Jaké by to byly Svatoanenské bez tradiční zvonkohry! Tu opět rozezní Prof. Václav Uhlíř. Celým dnem bude provázet Josef Mádle. 

Nebudou chybět poníci, hroznýš královský ze ZOO, skákací hrad, workschop Ascarya, dřevěný kolotoč, malování na obličej, dětské tetování, ochutnávky sirupů a likérů a  vinotéka.  Pro návštěvníky pak bude novinkou Cafe Damián. Náš dvorní dodavatel vína Vinné sklepy Kutná Hora připraví pro návštěvníky tematickou výstavku i víno připomínající výročí 700 let narození Karla IV. spojenou se slavnostním zasazením vinné révy.  Plánujeme i komentované prohlídky domů sv. Josefa a  sv. Damiána. Trh lidových řemesel bude doplněn o prezentaci chráněných dílen.   Dá se přijet i na kole po cyklostezce z Hradce Králové do Kuksu a pak je to už kousek:-) Záštitu nad slavnostmi převzal MVDr. Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády a předseda KDU-ČS. Akce je podpořena městem Dvůr Králové nad Labem  a Královéhradeckým krajem. Mediálním partnerem je Katolický týdeník.

Letošní ročník je prvním, kdy pořádáme tuto benefici s dvojnásobným počtem klientů. Výtěžek je určen na dovybavení rehabilitace finančně náročnějšími zdravotnickými přístroji (motomed, rotoped).

Vstupné 80,- Kč, studenti a důchodci 40,- Kč, rodinné vstupné 220,- Kč.          Návštěvníci ZTP mají vstup zdarma.

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.