Stipendijní program pro mladé aktivisty

Komunitní mládežnické stipendijní programy Community Youth Fellowship budou podporovat dynamické mladé aktivisty ve věku 18 až 30 let, kteří chtějí realizovat v České republice vlastní projekt, který se týká propojení mezi romskými komunitami a komunitami lidí se zdravotním postižením, jakož i mnohé vrstvy a formy diskriminace, kterým tato komunita čelí.

Projekty, které bychom rádi podpořili, se mohou zaměřovat na jakoukoliv oblast lidských práv relevantní pro mladé Romy se zdravotním postižením, včetně vzdělávání, trestního práva, užívání zdrojů specifických pro komunitu lidí bez postižení, práva zaměstnanců, zaměstnání, zdraví, bydlení, imigrace nebo jiné předmětné oblasti.

K podání žádosti vyzýváme zejména uchazeče, na něž mají uvedené problémy, politiky, praxe a systémy, které způsobují diskriminací vůči členům romské komunity se zdravotním postižením, přímý dopad, nebo s nimi mají osobní zkušenost.

Za účelem zajištění úspěchu kandidáta bude poskytnuta účinná a smysluplná podpora. Tato možnost je k dispozici všem kandidátům, kteří splní stanovená kritéria, bez ohledu na požadovanou pomoc. Nekladou se žádné požadavky na minimální vzdělání a není nutná předchozí praxe v zaměstnání na plný úvazek. K podání přihlášky vybízíme kandidáty, kterým se za normálních okolností taková příležitost nenaskytne.

Jak se přihlásit?

K přihlášení musí žadatelé nejprve předložit krátké prohlášení o záměru (LOI) a životopis nebo resumé. Prohlášení o záměru je třeba doručit do 10. ledna 2018 (23:59 SEČ) a musí být podáno zde.

Máte-li dotazy nebo máte technické potíže s online formulářem, kontaktujte prosím pracovníky programu Youth Exchange na e-mailové adrese youth.exchange@opensocietyfoundations.org.

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.