Šťastné stáří očima dětí

Odstartoval již 7. ročník výtvarné soutěže určené pro děti od předškolního věku do 15 let, jejímž tématem je výtvarné zpracování dětského pohledu na stáří.

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Radou seniorů ČR a Svazem měst a obcí ČR vyhlásila již 7. ročník výtvarné soutěže Šťastné stáří očima dětí určené pro děti od předškolního věku do 15 let, jejímž tématem je výtvarné zpracování dětského pohledu na stáří.

Cílem tohoto projektu je snaha o propojení generací a vzájemnou pomoc, odstranění předsudků o stáří a navázání spolupráce mezi školami a domovy pro seniory. Akce se koná pod záštitou ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové.

„Podnítit v dětech zájem a vlastní představy o stáří, a to hlavně o stáří šťastném, ale i potěšit seniory obrázky plnými energie, čistého pohledu a někdy i naivity a humoru, to jsou hlavní cíle Šťastného stáří očima dětí, které se daří naplňovat již řadu let. I letos tak chceme přispět k podpoře mezigeneračního dialogu a vykouzlit úsměvy na tvářích jak dětí, tak seniorů,“ komentuje vyhlášení nového ročníku Jiří Horecký, prezident APSS.

„Těší nás, že tento projekt naplňuje jeden z hlavních cílů – tedy propojování generací. Z mnoha zaslaných obrázků je patrné, že nevznikly jen tak u stolu, ale že byly vytvořeny na základě zážitku nebo přímého setkání dětí a seniorů nejen v domácím prostředí, ale i v domovech pro seniory, kam děti přišly na návštěvu,“ doplňuje Magda Dohnalová, manažerka projektu.

Soutěž je rozdělena do 3 kategorií podle věku pro díla výtvarná, dále je součástí soutěže kategorie fotografická a kategorie pro děti se zdravotním postižením. Obrázky mohou zasílat jak jednotlivci, tak školy. Výsledkem hodnocení bude vyhlášení 5 nejlepších prací v každé kategorii vybraných odbornou porotou, ve které zasednou zástupci vyhlašovatelů projektu a výtvarníci (i letos porotě předsedá akademický malíř Kristian Kodet) a 1 vítězné práce vzešlé z veřejného hlasování na webových stránkách.

Výtvarná díla lze zasílat do 30. června 2016, slavnostní vyhlášení proběhne 4. října 2016. Bližší informace o soutěži a pravidla pro zasílání prací najdete na www.stastne-stari.cz, institut@apsscr.cz.

Generálním partnerem soutěže je HARTMAN-RICO, a. s., partnerem BONO GASTRO SERVIS, s. r. o. Projekt je součástí Týdne sociálních služeb České republiky (3.–9. 10. 2016).

Veronika Hotová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.