Společná doprovázená pouť s lidmi s handicapem

Na další společné putování lidí zdravých s lidmi s handicapem, a to 26. 8.2017 do Řevnic u Prahy nebo 9. 9.2017 do Humpolce, zve Kruhcentrum, z.s..

Řevnice u Prahy – sejdeme se v 9:30 v kavárně Modrý domeček, Nám. Krále Jiřího z Poděbrad 3, Řevnice.

Humpolec – sejdeme se v 9:00 v centru Medou,  z.s.,  U Nemocnice 392, Humpolec.

Doprovázená pouť je prastará metoda sebepoznání, která se pohybuje mezi koučinkem, intuitivním rozhovorem a vlastní introspekcí. Využívá zrcadlení okolní krajiny, zrcadlení a interakce ostatních účastníků, technik práce s myslí i aktivního fyzického pohybu, kdy dochází k přirozenému uvolnění těla a lepšímu propojení mozkových hemisfér.

O proběhlých poutích pročtěte na www.kruhcentrum.cz.

Skupinová pouť má jiný rozměr než individuální pouť. Pracuje z velké části s příběhy, dochází ke vzájemnému propojování a proplétání spojitostí mezi účastníky a možnosti vidět tak své situace z jiného úhlu pohledu díky zkušenostem jiných.

Úvodní kruh vytváří prostor společnému naladění a otevření sebe sama celému procesu. Většinou přinese i záměr pouti. Během vlastní pouti můžete poznat některé meditační či seberozvojové techniky, které je možné propojit se skupinovou poutí.

Pouť je jakýmsi zrcadlem života – volíte cesty, rozhodujete se, jednáte jistým způsobem.

Celý rámec pouti drží zkušený průvodce.

Specifikum poutě s lidmi s handicapem:

Společný čas s lidmi, kteří se potýkají se zřejmým postižením, přirozeně zpomaluje tok myšlenek a nechává prostor pro přeladění vnímání z běžné denní rutiny. Naše mysl neustále chrlí úkoly, řešení, náměty. Snažíme se meditovat, cvičit, hledat cíleně vnitřní klid. Lidé, kteří překonali těžké období, přijali svůj handicap jako běžnou součást života, jsou velkou inspirací. V jejich přítomnosti přirozeně zastavíte svůj myšlenkový tok, uvědomíte si „samozřejmosti“ ze svého  života a v neposlední řadě si často uvědomíte své vlastní omezující handicapy, byť skryté někde uvnitř nás. Máte tak prostor pro změnu perspektivy, rozvoj altruismu i objevení svých dalších možností.

Máte prostor pro nová poznání a přátelství.

Průvodci: RNDr. Jan František Bím a Ivana Kmochová

Cena: každý dle své spokojenosti a možností na konci poutě.

Strava: nápoje a svačinu si zajišťuje každý účastník sám.

 

Na akci je nutné se přihlásit na kontaktech: Ivana@kruhcentrum.cz nebo tel. 736 442 694. Děkujeme.

Informace o chystaných či proběhlých poutích pročtěte na www.kruhcentrum.cz.

Ivana Kmochová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.