Sluchově postižení připravili neslýchaně zajímavý program

Seznámit veřejnost, ale i politiky či úřady s životem osob se sluchovým postižením, s jejich problémy i údělem denně překonávat překážky, které jsou pro lidi bez handicapu samozřejmostí – takové jsou hlavní cíle Týdne sluchově postižených ve Zlínském kraji, který ve dnech 18. - 22. 9. 2017 připravilo Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž.

Osvětová kampaň se jako každý rok konala při příležitosti Mezinárodního dne neslyšících. Program, který se uskutečnil dílem přímo v sídle poradenského centra na Hanáckém náměstí v Kroměříži, dílem v jiných důstojných prostorách, se setkal s velkým zájmem veřejnosti.

„Nejvíce zaujala prezentace služeb poradenského centra při dnu otevřených dveří, velkému zájmu se však těšila i přednáška Mgr. Evžena Petříka o československých letcích v zahraničním odboji v letech 1939 – 1945 nebo výlet do Moravského krasu či komentovaná prohlídka kroměřížských Arcibiskupských zámeckých sklepů,“ uvedla ředitelka Poradenského centra pro sluchově postižené Drahomíra Kunčarová.

Týdenní program vyvrcholil 22. září v Domě kultury v Kroměříži slavnostním společenským večerem originálně nazvaným „Neslýchaně zábavný večer.“ V hvězdně obsazeném programu vystoupili Bohuš Matuš, Karel Gott revival Morava, Petra Černocká, bubeník Hanz Sedlář a také děti z hudební školy D-Music Kroměříž.

Silným zážitkem bylo umělecké tlumočení písní do znakového jazyka skupinou Hands dance z Brna. Celým večerem provázela Heidi Janků, která nejen moderovala, ale i zpívala.

Neslýchaně zábavný večer se stal také příležitostí pro křest kalendáře „Řekni to tichem“, který je sestaven z vítězných výtvarných a literárních dílek dětí ze základních a uměleckých škol z Kroměříže a okolí.

„Doufali jsme, že právě dětské cítění, vnímání a tvoření, jež je vždy autentické, bezelstné, naivní a někdy až kruté, dokáže naše omezení a trable dobře a trefně vystihnout.Křtu se slavnostně ujala radní Zlínského kraje paní Michaela Bláhová a poslankyně evropského parlamentu MUDr. Olga Sehnalová. Realizaci tohoto projektu považujeme za velmi důležitou součást naší usilovné snahy o propojení světů slyšících a sluchově postižených lidí. Za tento originální kalendář z celého srdce děkujeme všem dětem, učitelům i vedení škol,“ poznamenala Drahomíra Kunčarová, podle níž si poděkování zaslouží i všichni spolupracovníci a podporovatelé, kteří se svou pomocí či podporou na Týdnu sluchově postižených podíleli.

Zakoupením kalendáře podpoříte činnost poradenského centra pro sluchově postižené v Kroměříži, Uherském Hradišti a Valašském Meziříčí.

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.