Slovník znakového jazyka

Vznikl v rámci projektu Znakovka do škol, základní školy jej mohou získat zdarma. 

O projektu Znakovka do škol, který pořádá SNN v ČR, z.s., Spolek neslyšících Plzeň, p.s. jste možná již slyšeli. Celý projekt se pomalu chýlí ke konci a tak Vám chceme představit slovník, který vznikl díky finanční podpoře z grantové výzvy T-Mobile Mluvme spolu pro rok 2016.

Jde u unikátní slovník, určený pro děti  a dětmi i připravený (děti samy volily slovíčka, která je nejvíce zajímají). Jsme rádi, že o projekt je ze stran ZŠ v Plzni obrovský zájem a na přelomu května a června tak budou v řadě základních škol probíhat "minikurzy ZJ pro děti z 1. stupňů ZŠ", kde se děti naučí, jak správně komunikovat se sluchově postiženým kamarádem.

Dále základní školy, které se projektu zúčastní, obdrží tento jedinečný slovník, který, jak pevně věříme, se dětem bude líbit, neboť neplní jen funkci vzdělávací, ale i kreativní - je totiž černobílý a děti si tak krásné kresby od Petra Šrédla mohou samy vymalovat. 

Pokud by o zapojení do projekty měly zájem ještě i další ZŠ, je možné se obrátit na realizátorku projektu Mgr. K. Voříškovou, a to buď na tel. č. 602 616 785, či e-mailem: voriskova@snplzen.cz a domluvit si s ní další podrobnosti. 
 
A ani veřejnost nepřijde zkrátka, představení Boudo, boudičko!, které ve znakovém jazyce nacvičují děti ze ZŠ Martina Luthera, bude veřejnosti představeno hned na dvou akcí, které organizace pořádá, a to na ranči Šídlovák 26.8.2017 a dále při Mezinárodním dni neslyšících 24.9.
 
(kv)
Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.