Scouting pro akcelerační programy

V Impact Hubu vznikla unikátní metodika pro ty, kdo se specializují na podporu sociálních inovací. Je možné si ji stáhnout zdarma. 

Jedním z cílů Edisonu, akcelerátoru pro sociální inovace,  bylo prokleštit cestu dalším programům, které se chtějí podobné problematice věnovat. Z toho důvodu vytváříme balíček materiálů, které mají za cíl podporovat inkubační a akcelerační kapacity v českém ekosystému sociálních inovací.

Jako první vznikl evaluační plán a nyní přichází metodika scoutingu projektů do akceleračních programů, která tu ještě nebyla.

Čerpáme z mnohaleté praxe

„Nic podobného v České republice doposud nevzniklo. Metodika vychází z mnohaleté praxe Impact Hubu v realizaci akceleračních programů a poskytuje praktické návody přenositelné i do jiných oblastí, kde je potřeba scouting. Proto je to ideální materiál nejen pro všechny organizátory akceleračních programů, ale především pro ty, kteří se specializují na podporu sociálních inovací,” říká Markéta Třešňáková, koordinátorka akceleračního programu Edison, a dodává: „V metodice se čtenáři dozví praktické postupy a tipy pro scouting, i  doporučení, jak si zorganizovat práci při přípravě akceleračního programu.”

Metodiku scoutingu si můžete stáhnout tady. Jako další vznikne metodika akcelerace, která shrne celý průběh programu.

Matyáš Smutný

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.