S brejlema nebo bez brejlí

Charitativní koncert pro neziskovou organizaci EDA v úterý 21. listopadu 2017 v pražském klubu Jazz Dock rozproudí Vypsaná fiXa a United Heads a zpestří zpěvák Adam Mišík.

Nezisková organizace EDA, která poskytuje sociální službu rané péče, pořádá v úterý 21. listopadu 2017 v pražském klubu Jazz Dock charitativní koncert „S brejlema nebo bez brejlí“. V programu vystoupí skupiny Vypsaná fiXa a United Heads. Během večera proběhne aukce originálních brýlí Adama Mišíka a Vypsané fiXy a vyhodnocení ankety o nejvtipnější brýle. Výtěžek z koncertu podpoří činnost Speciálně pedagogického centra EDA, aby mohlo nadále pomáhat svým klientům.

 

„Publikum se opět může těšit na skvělou hudební akci a originální moderování naší patronky Jany Plodkové. Náš koncert se jmenuje již potřetí S brejlema nebo bez brejlí, ale na koncert je možný vstup pouze v brýlích. Brýlemi upozorňujeme na situaci dětí a studentů se zrakovým a kombinovaným postižením, tentokrát jde výtěžek na naše Speciálně pedagogické centrum – mladšího brášku EDY, který potřebuje finančně podpořit. SPC EDA pomáhá zvládnout proces vzdělávání dětem, žákům a studentům s postižením zraku ve věku od 3 do 26 let,“ říká ředitelka organizace EDA Petra Mžourková.

 

Hudební večer bude moderovat patronka naší organizace herečka Jana Plodková a zpěvák Adam Mišík vyhlásí anketu o nejoriginálnější brýle. Koncert se koná pod záštitou starostky MČ Praha 2 Mgr. Jany Černochové.

Před koncertem proběhnou autogramiády našich sympatických patronů, Jany Plodkové a Adama Mišíka. V průběhu večera zazpívá a zahraje originální skupina Vypsaná fiXa a také kapela United Heads, která zahraje mimo jiné i song S brejlema nebo bez brejlí, podle kterého se jmenuje celá akce. Jedná se už o třetí ročník charitativního koncertu.

Můžete se těšit také na originální aukci brýlí Adama Mišíka z jeho vlastní kolekce a také brýlí frontmana Vypsané fiXy, v kterých vystupují na svých koncertech. Budou také draženy luxusní parfémy Jany Plodkové. Nebude chybět ani soutěž o nejvtipnější brýle.

V klubu Jazz Dock si budou moci návštěvníci koupit i naše originální předměty a nákupem podpořit nejen dobrou věc, ale zároveň opatřit pěkný vánoční dárek nebo si udělat radost. V naší pruhované kolekci lze najít trička dámská, pánská, dětská, designové tašky, batohy a spoustu dalších originálních kousků, www.eda.cz/cz/chci-pomoci/nabidka-predmetu/

Veškerý výtěžek z prodeje vstupenek bude použit pro činnost Speciálně pedagogického centra EDA pro žáky a studenty se zrakovým a jiným postižením, aby jim podpora a pomoc mohla být poskytnuta v co možná nejkratším termínu.

Po mnoha rozhovorech s bývalými klienty služby rané péče, kteří se na nás obraceli o radu týkající se vzdělávání svého dítěte, se organizace EDA před několika lety rozhodla zřídit vedle sociálních služeb (rané péče a krizové linky) také školské poradenské zařízení – Speciálně pedagogické centrum EDA. Toto pracoviště pomáhá zvládnout proces vzdělávání dětem, žákům a studentům s postižením zraku ve věku od 3 do 26 let.

Počet klientů SPC EDA stále roste, nyní je jich 260. SPC EDA podporuje děti, žáky a studenty se zrakovým a kombinovaným postižením, jejich učitele, další pedagogické i odborné pracovníky, spolužáky a rodiče za účelem vytvoření inkluzivního prostředí pro vzdělávání i další oblasti života lidí se zrakovým postižením.

Organizace EDA, která je pořadatelem akce S brejlema nebo bez brejlí, podporuje rodiny dětí se zrakovým a kombinovaným postižením více než 27 let a za tu dobu se stala předním odborníkem na rozvoj zraku u dětí s tímto postižením.

Ředitelka organizace EDA Petra Mžourková k účelu koncertu doplňuje: „Raná péče EDA provází rodinu nejdéle do sedmi let věku dítěte – ale i poté rodina s dítětem se zrakovým postižením potřebuje speciální pomoc. A to už nejenom samo dítě a jeho rodiče, ale nejpozději od nástupu do školy i jeho učitelé, případně pedagogičtí asistenti; proto jsme zřídili Speciálně pedagogické centra EDA. Chceme se i v příštím roce starat o klienty Speciálně pedagogického centra ve stejném rozsahu jako letos, aby naše speciální pedagožky mohly jezdit do rodin a do škol a podporovat děti v jejich vzdělávání. Výtěžek z koncertu pomůže v těchto činnostech pokračovat i nadále.“

Koncert S brejlema nebo bez brejlí

KDY: 21. listopadu 2017 od 19:00 hodin

KDE: Janáčkovo nábř. 2, 150 00 Praha 5

Účinkují: Vypsaná fiXa, United Heads

Moderuje: Jana Plodková

Program:

19:00 - 19:30 Autogramiáda Jany Plodkové a Adam Mišíka

19:30 - 20:00 Slavnostní zahájení

20:00 - 21:00 Koncert Vypsané fiXy

21:10 - 21:20 Dražba brýlí 

21:30 - 22:30 Koncert United Heads

 

Cena vstupenek:

350,- Kč základní vstupenka na stání

490,- Kč vstupenka na stání "s láskou" (chci přispět více, protože mám EDU rád) 

 

Poděkování partnerům:

Charitativní koncert by se nemohl uskutečnit bez dalších partnerů, kteří poskytují neziskové organizaci EDA zdarma nebo za symbolické částky své služby nebo produkty. Česká televize je hlavním mediálním partnerem akce. Prostor pro konání koncertu zajistil sponzorsky klub Jazz Dock. 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.