Rety plné operety

Slavnostní koncert k 25. výročí založení spolku ALEN – sdružení žen se uskuteční 23. května v Michnově paláci v Praze. 

Účinkují:  Věra Poláchová-Kavanová – soprán a Jiří Horčička – klavír
Středa 23. května 2018 v 17.00 hodin

Michnův palác – Česká obec sokolská Praha 1, Újezd 450/40

večerem provází Radka Tesárková

 

25 let působení v neziskovém sektoru oslavuje v tomto roce 2018 pražská pacientská organizace ALEN – sdružení žen postižených rakovinou, z.s., sídlící v Městské části Praha 2. 

 

Spolek ALEN pomáhá ženám, které onemocněly rakovinou prsu, získává pro ně informace o nemoci a komplexní léčbě tohoto závažného postižení. Členky ALEN se pravidelně scházejí 1x měsíčně na společné schůzce s odbornou přednáškou, dvakrát týdně chodí plavat a cvičit do bazénu - vždy pod dohledem odborného pracovníka, chodi na vycházky a výlety, do divadel a pořádají další kulturní i společenské akce.

ALEN pro své členky za 25 let své činnosti připravil více jak 100 rekondičních pobytů s odborným rehabilitačním programem a 25 víkendových pobytů, každoročně pro 70 – 80 žen.

Cílem práce dobrovolnic v ALENu je pomáhat ženám v boji s rakovinou prsu zvládnout náročnou onkologickou léčbu a vyrovnat se s onemocněním psychicky. Do kolektivu stejně postižených žen rády přijmou všechny ženy, které pomoc potřebují. Poskytnou jim základní poradenské služby a rady žen, které mají vlastní zkušenost s tímto onemocněním. Důležité je, aby si každá žena uvědomila, že není sama, kdo se dostal do obtížné životní situace a že se má s kým o svoje starosti podělit.

ALEN je držitelem označení „Spolehlivá veřejně prospěšná organizace“, které uděluje AVPO ČR.  Pro členky i zdravou veřejnost vydává Informační zpravodaj s aktuálními informacemi o připravovaných akcích, o novinkách ve zdravotnictví a také o prevenci rakoviny prsu.

Více informací o spolku ALEN najdete na webových stránkách http://alen.tym.cz.

 

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.