Recovery pobyt přinesl nevšední zážitky

Pro mnohé klienty s duševním onemocněním znamená jedinečnou příležitost vyrazit někam mimo svůj región.

Jet v létě na dovolenou, podívat se na neznámá a zajímavá místa, odpočinout si a nabrat nové síly, to je dnes běžná věc. Tento standard může však být pro některé z nás jen těžko dosažitelný. Lidem s duševním onemocněním v pobytu obvykle brání obavy z nového prostředí, neznámých lidí a především finanční nedostupnost.

Proto sociální pracovníci střediska Ústí nad Orlicí organizace Péče o duševní zdraví pořádají pro své klienty již třetím rokem takzvané recovery pobyty neboli pobyty vedoucí k zotavení.

Recovery pobyt pro mnohé klienty znamená jedinečnou příležitost vyrazit někam mimo svůj region a zažít nevšední zážitek. Pro pracovníky představuje dobrý nástroj, jak klienty vést k překonávání obav a posilování sebedůvěry.

Letošní pobyt se uskutečnil na Seči začátkem června. Pobytu se účastnilo 23 lidí, kteří společně strávili 4 dny a zažili např. exkurzi v přehradní hrázi Seč, výlet na zříceninu Oheb a Lichnice či prohlídku zámku Žleby.

Ubytování bylo zajištěno přímo u Sečské přehrady, a tak byla možnost každodenního koupání nebo projížďky na pramici. Večery se trávily u ohně s kytarou a opékáním buřtů. Za uzenářské dobroty patří velké poděkování letohradskému řeznictví Bocus a.s., které je poskytlo jako sponzorský dar.

Celý pobyt se velice vydařil, klienti z něj odjížděli nejen plní dojmů, ale především s tím, že jsou opět o krok blíže k jejich zotavení.

Michaela Venclová

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.