Pusť kačku

Hromadné vypuštění a samotný dobročinný závod plastových kaček se zábavným programem pro děti se uskuteční v neděli 10. 6. 2018 od 13 hodin ve Vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném.

Dobročinné závody „PUSŤ KAČKU“ se staly tradicí a letos proběhne již sedmý ročník této ojedinělé kampaně na podporu dětí s handicapem. Zapojit se může každý tím, že si zakoupí startovní číslo na www.pustkacku.cz

Jedná se o netradiční benefiční závody plastových kachniček, které společně pořádají dvě neziskové organizace APLA Jižní Čechy, z. ú., I MY, o. p. s.

Celý projekt Pusť kačku (dříve Grand Prix kachničky) vznikl před sedmi lety jako akce, která měla svým výtěžkem podpořit činnost dvou zmíněných neziskových organizací, které pomáhají znevýhodněným dětem a jejich rodinám.

„V průběhu předešlých ročníků se však z projektu stala nejen dobročinná a osvětová záležitost, zábavné a kulturní odpoledne, které přináší nevšední program pro rodiny s dětmi, ale také platforma, která sdružuje velké množství zanícených podporovatelů, přispěvatelů, dobrovolníků a spolupracujících osob.“

Výtěžek závodu je vždy rozdělen na dvě poloviny. Kampaň podporuje dofinancování služby Raná péče, kterou obě organizace poskytují v rámci celého Jihočeského kraje.

Raná péče je terénní službou poskytující konzultace a poradenství rodinám, kde se narodilo dítě s handicapem.

Princip benefičního závodu:

Kdokoli si může zakoupit svou Kačku závodnici před konáním akce, v tomto roce již zahájen aktivní prodej na stránkách www.pustkacku.cz. Zde lze pořídit závodnici (certifikát se startovním číslem) za 50,-/malá a za 2500,-/velká/firemní, která závodí s logem či reklamou firmy.

V určený den – 10. června 2017 – se konají skutečné závody Kaček a to již v několika rozjezdech, kdy sami majitelé firemních závodních Kaček mohou své vhodit do vody, z přemostění plavebního kanálu. Malé kačky vhazují do vody najednou z velkých krabic pracovníci APLA JČ a I MY. Pro majitele výherních závodnic jsou připravené zajímavé a hodnotné ceny od našich sponzorů.

Program:

Zábavné odpoledne startuje ve 13 °° trvá do 17°°

14,30 - 15,00    Hakuna Matata - dětský bubenický soubor 

15,00                Rozjížďky velké kačky

15,30                Finále velké kačky

15,45                Start malé kačky

16,00                Divadélko 

16,45                Vyhlášení vítězů malých kaček

 

Po celé odpoledne doprovází kapela Mex Wave a bude k dispozici:

  • skákací hrad
  • lezeckou stěnu
  • lanovku přes kanál
  • loutkařská dílna a další hry
  • kejklířskou dílnu
  • malování na obličej
  • kreativní vyrábění píšťalek, kačenek atd.

Kateřina Chovančíková

 

 

 

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.