První cena a 15 000 Euro míří do České republiky

V mezinárodní soutěži SozialMarie zvítězil projekt Bydlení především pro rodiny v Brně.

V úterý 1. května 2018 bylo ve vídeňském sále rakouského rozhlasu ORF RadioKulturhaus oceněno 15 sociálně inovačních projektů mezinárodní cenou za výjimečné sociální inovace SozialMarie.

15 000 Euro a první cena míří do České republiky projektu Bydlení především pro rodiny v Brně. Koncept Bydlení především je vytvořen pro osoby, které potřebují intenzivní sociální podporu, aby byly schopné opustit situaci bezdomovectví. Bydlení především využívá bydlení spíše jako východisko než jako cíl. Bydlení především poskytuje lidem bez domova vysokou míru možnosti volby a kontroly.

Druhá cena (10 000 euro) patří letos slovenskému projektu Knižnímu klubu Paľikerav. Mladí Romové v Košicích připravují a zveřejňují knižní recenze prostřednictvím videí, moderují je a podílí se tak na odstranění klišé.

Třetí cenu (5 000 Euro) obdržel vídeňský projekt The Viennese Kitchen: postavit si sám kuchyni, to ulehčí člověku přechod z ulice do nového bytu. Kuchyně DIY byla vytvořena společně - podíleli se na ní lidé bez domova a lidé z nejrůznějších oborů. Buddy-system umožňuje a podporuje propojování a poznávání se navzájem.

Dalších 12 projektů z Česka, Chorvatska, Maďarska, Rakouska  a Slovenska bylo oceněno finanční odměnou ve výši 2 000 euro.

Srdečně všem projektům gratulujeme!

Přehled všech laureátů 2018 nabízí mnoho inspirace!

Navštivte náš web a Facebook. Brzy zde zveřejníme i naše video ze slavnosntího udílení cen SozialMarie 2018.

Patronem 2018 se za Českou republiku se stává a aktivní záštitu projektu Bydlení především uděluje Tomáš Jindříšek. Managing Partner a spoluzakladatel agentury Dark Side působil deset let jako ředitel OgilvyInteractive, internetové divize mezinárodní reklamní sítě Ogilvy.

Tomáš Jindříšek je rovněž předsedou představenstva Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu. Pravidelně přednáší a publikuje, působí jako člen řady odborných porot a aktivně se zapojuje do projektů pro významné značky. Je certifikovaným koučem u mezinárodní koučovací federace (ICF). Jeho koníčkem je pomoc obecně prospěšnému sektoru.

Madlen Kordová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.