První asistenční Portugalský vodní pes v ČR

Slavnostní předání proběhne 24. března 2017 v KD Kyje v rámci tradičního bálu Pestré společnosti. Letošní téma je Pyžamová party.

Pestrá společnost, která se zabývá výcvikem asistenčních, vodicích a signálních psů pro lidi s různými druhy postižení, předává prvního vycvičeného Portugalského vodního psa paní Ivetě.

Každý rok pořádáme komunitní tematický bál, na kterém je jedním z bodů bohatého programu oficiální předání psího asistenta. Tentokrát budeme unikátní ve dvou věcech. Za prvé jsme se rozhodli nestresovat tím, jaké si koupit šaty, a proto bude letos tématem Pyžamová party. Za druhé, a na to jsme pyšní, budeme předávat prvního asistenčního Portugalského vodního psa Mikea, říká PR pracovnice Pestré společnosti Jana Augustinová.

Portugalský vodní pes je považován za nadprůměrně inteligentní a pracovité plemeno. Do doby, než si dva tyto krasavce pořídil bývalý americký prezident Barack Obama, se o něm moc nemluvilo.

Pestrá společnost, která už vycvičila i signální Čivavu, se rozhodla, že to s ním zkusí a podařilo se. Mike bude asistenční pes pro paní Ivetu, která bydlí sama, a bude jí nejen skvělým parťákem, ale hlavně bude podávat předměty nebo pomáhat se svlékáním bundy, rukavic či ponožek.

Na co dalšího se můžete na Pyžamové party těšit?

Vystoupí zde Kristián Mensa s breakdancem, zahraje na pilu a zazpívá Petr Dopita, dále zazpívá nevidomý zpěvák Radek Žalud nebo skupina Karyna. Chybět nebude ani bohatá tombola.

Lístky si můžete rezervovat zde - agentura@bezbatour.cz, 222 984 244 nebo na pokladně KD Kyje

Pestrá společnost, o.p.s. se již od roku 2009 zabývá kvalitním bezkotcovým výcvikem asistenčních psů pro děti i dospělé s různými druhy postižení. Od štěňátek do ukončení výcviku žijí psi u předvychovatelů a trenérů v domácím prostředí.

Organizace má jako jediná v České republice akreditovaný bezkotcový výcvik od mezinárodní organizace Assistance Dogs Europe a Assistance Dogs International. Dále je držitelem Značky spolehlivosti, který udělila po hloubkovém auditu Asociace veřejně prospěšných organizací. V současnosti má Pestrá společnost 31 předaných psů.

Jana Augustinová

Klíčová slova: 

Komentáře

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.