Příměstský tábor nejen pro neslyšící děti

Uspořádala jej minulý týden v Liberci organizace Tichý svět, o.p.s.

Letošní 6. ročník měl název Dobrodružství s přírodou a zúčastnilo se jej celkem 13 dětí ve věku 6 – 15 let. Na tomto táboře měly možnost potkat se zdravé děti s dětmi s různým typem postižení. Cílem tábora bylo propojit svět slyšících se zdánlivě tichým světem dětí neslyšících a příjemnou formou zážitků vést děti k toleranci a správnému přístupu k odlišnostem.

Na děti čekal během tábora zajímavý program, kdy si osvojily základy znakového jazyka a pronikly společně to tajů světa přírody.

Děti byly spokojené a tábor si krásně užily. Nejvíce se všem líbil přímý kontakt se zvířecími kamarády ať už během venčení pejsků z útulku, při ukázce canisterapie či při výcviku psů. Také svezení na koňském hřbetu byl pro děti nezapomenutelný zážitek. Děti byly zvídavé a rychle a nadšeně přijímaly nové informace z oblasti ekovýchovy a fungování přírody.

Již nyní se těšíme na příští rok, až se zase společně s dětmi setkáme při dalším ročníku našeho příměstského tábora, kde se přirozenou formou potkává svět ticha se světem slyšících.

Veliký dík patří firmě Hokami CZ, s.r.o., která svým finančním darem tento tábor podpořila.

 

Petra Bobková

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.