Přes 166 milionů korun pro neziskovky

Ministerstvo pro místní rozvoj zveřejnilo seznam schválených žádostí o dotaci na podporu nestátních neziskových organizací. 

Nestátní neziskové organizace v České republice, které pro svoji činnost těžko shánějí finanční prostředky se dočkají podpory ze strany Ministerstva pro místní rozvoj. Sdružení nájemníků ČR, Národní síť Zdravých měst České republiky, Pražská organizace vozíčkářů, Sdružení přátel konta Bariéry. Tyto a další organizace se mohou těšit na finanční podporu v letošním roce. Ministryně Karla Šlechtová rozdělí mezi 51 organizací více než 166 milionů Kč.
 
„Z počtu podaných žádostí je zřejmé, že s počtem neziskových organizací v České republice roste i poptávka po národních dotacích. Ty úspěšné směřují na konkrétní projekty v regionech a tyto aktivity se snažím podporovat. Vítám zároveň společnou diskuzi o systémovějším zapojení neziskového sektoru do rozvojových aktivit,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

 
Ministerstvo pro místní rozvoj zaevidovalo celkem 101 žádostí o dotaci na podporu nestátních neziskových organizací s celkovým požadavkem přes 283 milionů korun. Výzva pro podávání žádostí byla ukončena 30. 10. 2015. MMR poskytne podporu v objemu 166 milionů korun.
 
Nestátní neziskové organizace mohly předkládat projekty zaměřené na oblast regionální politiky, cestovního ruchu, bytové politiky, stavebního řádu a územní soudržnosti. Seznam schválených žádostí je uveřejněn     zde

Zdroj: MMR

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.