Pořad Zázraky přírody pomáhá si adoptoval neziskovou organizaci EDA

Nezisková organizace EDA se stala součástí úspěšného projektu Adopce pořadu, který pořádá Česká televize. Tvůrci pořadu Zázraky přírody si vybrali pro adopci právě organizaci EDA, která pomáhá rodinám s dětmi se zrakovým postižením. Speciální díl Zázraků přírody byl odvysílán 21. dubna od 20 hodin, diváci během něj mohli posílat dárcovské SMS. Výtěžek 924 500 Kč podpoří činnost organizace. Více se dozvíte na www.eda.cz.

Petra Mžourková, ředitelka neziskové organizace EDA, podotýká: „Důležitým cílem této charitativní akce bylo, abychom upozornili na důležitost a včasnost sociální služby rané péče. Výtěžek použijeme na provoz a zkvalitňovaní všech našich služeb, které poskytujeme klientským rodinám bezplatně.“

Dotace na ranou péči nejsou stoprocentní a minimálně 30% finančních prostředků si musí organizace EDA zajistit sama prostřednictvím grantů a dárcovských příspěvků.

Charitativním dílem pořadu Zázraky přírody diváky provedli moderátoři Maroš Kramár a Vladimír Kořen. Hosty byli sportovec Petr Koukal, zábavné duo Miloš Pokorný a Roman Ondráček (Těžkej pokondr) a půvabná zpěvačka Celeste Buckingham.

Na přípravě charitativního dílu oblíbeného pořadu se aktivně podíleli pracovníci EDY. Spolu s televizním štábem se organizace podílela na vymýšlení úkolů pro účinkující a někteří z klientů i pracovníků byli vidět v publiku. Diváci si mohli otestovat, zda nejsou barvoslepí nebo jak jsou na tom s hmatem.

Pořad sledovalo 686 tisíc diváků. Celý pořad si můžete pustit na www.ceskatelevize.cz/porady/10214135017-zazraky-prirody/218544161700001/

Veškerý výtěžek z dárcovských DMS bude použit pro činnost organizace EDA - na kvalitní a co nejvčasnější pomoc rodinám s dětmi se zrakovým a jiným postižením.

Organizace EDA poskytuje klientům profesionální službu rané péče, poradenství a psychickou oporu ve čtyřech krajích České republiky. Od března 2015 provozuje první celorepublikovou krizovou Linku EDA (tel. 800 40 50 60) pro rodiny dětí se závažnou diagnózou, po těžkém úrazu či s postižením.

Ředitelka organizace EDA Petra Mžourková k účelu pořadu doplňuje: „Chceme se starat o klientské rodiny co nejlépe – vysílat zkušené poradkyně do rodin a podporovat děti se zrakovým postižením ve vývoji. Aby se o nás rodiny s dětmi, které potřebují naši pomoc, dozvěděly včas a dostaly správné informace, vytváříme vzdělávací a informační kampaně pro odborné pracovníky a laickou veřejnost. Výtěžek z pořadu nám pomůže v těchto činnostech pokračovat i nadále.“

Nezisková organizace EDA podporuje rodiny dětí se zrakovým a kombinovaným postižením téměř 30 let. Za tu dobu se stala předním odborným pracovištěm zaměřeným na rozvoj zraku a dalších smyslů u dětí s tímto postižením.

 

Lenka Dobešová Trubačová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.