Pojďte si s námi hrát!

To byl název akce, kterou v úterý 26. září uspořádala na dětském hřišti před Centrem sociálních služeb ve Vysokém Mýtě Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, která už více než čtvrtstoletí pomáhá dětem a mladým lidem s handicapem.

„Chtěli jsme společně s dalšími organizacemi z Vysokého Mýta a okolí připravit příjemné dopoledne plné nejrůznějších soutěží a úkolů a spojit tak svět dětí bez postižení s dětmi s handicapem,“ řekla ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská, která je též 1. místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky.

„Ve SVÍTÁNÍ si hrajeme rádi. Hry k nám neodmyslitelně patří a pomáhají nám k životnímu optimismu,“ konstatovala zástupkyně ředitelky školy SVÍTÁNÍ Markéta Hujerová.

„Hraji si rád a často. Nedávno jsem vybočil ze zavedených her, které provozuji, a při dovolené u moře jsem se vrátil do dětských let. Stavěl jsem bábovičky a hrady z písku,“ usmíval se starosta Vysokého Mýta František Jiraský a už vážněji dodal, proč Vysoké Mýto akci školy SVÍTÁNÍ podpořilo i finančně.

„Jsme přesvědčeni o tom, že má smysl. Je potřeba se vzájemně setkávat a rozšiřovat obzory. Je dobré, když se na tomto dopoledni sejdou lidé nejrůznějších postojů a názorů a vzájemně se inspirují,“ podotkl František Jiraský.

Své umění zde předvedly i dva taneční a jeden bubenický soubor školy SVÍTÁNÍ – Amare, Lamiah a Mlima Jua. Nechybělo ani povedené vystoupení nevidomé zpěvačky Moniky Maškové či workshop jógy a přirozených pohybů pro děti v režii Studia Bart z Ústí nad Orlicí.

Fotografie z akce najdete na https://www.facebook.com/SkolaSvitani/

Tomáš Dvořák

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.