Podpora neformálních pečujících II

Do dvouletého projektu je již zapojeno mnoho pečujících, kteří pomáhají blízkým s různými typy zdravotních obtíží. Dosud však chybí někdo, kdo by pečoval o blízkého se smyslovým postižením. Najde se?

Fond dalšího vzdělávání spouští projekt Podpora neformálních pečujících II, který bude realizován v následujících dvou letech a jeho cílem je přispět k rozvoji podpory pro pečující rodiny.

V tuto chvíli sestavuje poradní tým pečujících osob, který bude diskutovat problémy, se kterými se pečující na všech frontách setkávají, a hledat možné nápady a řešení, které by jim mohly pomoci. Projekt cílí na zapojení cílové skupiny do tvorby politiky, která je jí určena, skupina se tak bude dále podílet na tvorbě návrhu strategického dokumentu na podporu neformální péče v ČR pro Ministerstvo práce a sociálních věcí a metodiky pro kraje a obce o možnostech jejich podpory. Tým se bude scházet 1x3 měsíce (vždy 2-3 hod.) po následující dva roky v sídle FDV v Praze – Holešovicích.

Do projektu je zapojeno mnoho pečujících, kteří pomáhají blízkým s různými typy zdravotních obtíží. Chybí zatím někdo, kdo by pečoval o blízkého se smyslovým postižením. Potřeby těchto rodin mohou být specifické a bylo by chybou je opomenout.

Případní zájemci o zapojení do projektu se mohou obrátit na PhDr. Hanu Geissler, hana.geissler@fdv.cz, 605 589 461. 

 

 

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.