Patron vrací dětem naději na lepší zítřky

PATRON je charitativní projekt, jehož smyslem a cílem je pomáhat sociálně a zdravotně znevýhodněným dětem a jejich rodinám. Přihlásit příběh takového dítěte do projektu a stát se patronem (osobou, která se zaručí za pravdivost příběhu) může opravdu každý. 

Ondra se narodil s těžkou nedoslýchavostí, která se mu v loňském roce velmi zhoršila. Ondra chodí do druhé třídy a výuku zvládá bez asistenta. Často ale říkal, že slyší tak polovinu z toho, co paní učitelka říká, i když nosí kvalitní naslouchadla. Před nějakým časem měl na týden vypůjčené speciální bezdrátové příslušenství (mikrofon a indukční přijímač), které mu umožnilo slyšet na větší vzdálenost, a to i v hlučném prostředí. Ondra i paní učitelka z něj byli nadšení. Ondra mnohem více rozuměl a za těch pár dní ve škole doslova ožil.

Na pořízení takto nákladné pomůcky ale Ondrova maminka neměla peníze. Otec s nimi nežije a na syna nijak nepřispívá. Díky online finanční sbírce se PATRONovi podařilo vybrat dostatečný obnos peněz, za který jsme Ondrovi speciální bezdrátové příslušenství koupili. Využije ho i na základní umělecké škole, kam chodí na sólový zpěv a hru na klavír. Skládá dokonce vlastní písničky.

Tyto příběhy demonstrují práci PATRONa.

PATRON je charitativní projekt, jehož smyslem a cílem je pomáhat sociálně a zdravotně znevýhodněným dětem a jejich rodinám v celé České republice. Jádrem naší práce je zveřejňování příběhů dětí, které neměly v životě štěstí.

Pro každé dítě a jeho příběh se snažíme získat finanční prostředky, které by pokryly jeho konkrétní potřeby. Takovými potřebami mohou být zdravotní pomůcky, sportovní vybavení, uhrazení zájmového kroužku nebo vzdělávání, ale i další pomoc rodinám s dětmi v nouzi.

Na cílovou částku se libovolným příspěvkem skládá více jednotlivců. Pracovníci projektu PATRON poctivě ověřují všechny informace o rodině a dítěti a garantují tak pravdivost příběhu.

Znáte podobný příběh jako je ten Ondrův?

Přihlásit příběh do projektu a stát se patronem (osobou, která se zaručí za pravdivost příběhu) může opravdu každý.

Stačí k tomu pouze souhlas zákonného zástupce.

Mezi našimi patrony máme učitele, vedoucí zájmových kroužků, pracovníky neziskových organizací, pracovníky OSPODu nebo rodinné přátele.

Máte-li v okolí dítě, které potřebuje pomoci, nenechávejte si to pro sebe. Znáte rodinu, která si nemůže dovolit zaplatit zdravotní pomůcku pro svého syna?

Víte o dítěti, které nechodí na obědy do školní jídelny, protože na to jeho rodina nemá peníze? Potřebuje pomoc vaše dítě? Podělte se s námi o příběhy a pomozte nám vrátit dětem naději na lepší zítřky.

Pomůžeme!

INFO@PATRONDETI.CZ

Podrobné informace na: https://patrondeti.cz/

Infolinka 601 188 166 (Po–Pá od 10 do 16 hod).

Petra Handlová

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.