Panák, Zalmay: Vzdělávání a spolupráce ve virtuálním světě

23.07.2014 15:10

Martin PANÁK

Microsoft, Vyskočilova Vyskočilova 1461/2a, 140 00 Praha 4,  mpanak@microsoft.com

Patrik ZALMAY

Nadace Charty 77, Melantrichova 5, 110 00 Praha 1, patrik.zalmay@bariery.cz

 

 

 

 

Anotace:

Posluchači se dozvědí, jaké jsou výhody, možnosti a přínosy vzdáleného vzdělávání, komunikace pomocí internetové sítě, jak sestavit vzdělávací seanci, jak se k ní připojit a následně sdílet obsah. Součástí prezentace bude také představení platformy pro sdílené vzájemné emailové komunikace a plánování společných událostí.

 

 

 

Microsoft

Současné technologie společnosti Microsoft umožňují vzdělávat se a spolupracovat nezávisle na lokalitě, čase      a zařízení. Vše funguje jednoduše a nepotřebujete žádné speciální vybavení. Prezentující naplánuje vzdělávací kurzy na 2 kliknutí myší přímo z počítače. Posluchač se může připojit pouze na jedno kliknutí myší.

Přednášející tak může prezentovat svou látku z běžných aplikací Microsoft Office (například PowerPoint, Excel nebo Word) a zároveň sdílet video a hlas. Samozřejmostí je sledování účasti a interaktivní komunikace v rámci prezentace. Velkým přínosem je možnost uložit seanci na server spravovaný Microsoftem. Nahranou prezentaci tak je možno posléze přehrát kterýmkoliv účastníkem.

 

Vzdělávací kurzy je možno plánovat pomocí plaformy, která umožňuje sdílení emailů a vzájemných kalendářů. Přednášející tak může plánovat tak, aby nenerušil časový harmonogram účastníků. Velkou výhodou je možnost, že každá pozvánka na vzdělávací seanci obsahuje veškeré přihlašovací údaje. Takže nikdy nehrozí, že se posluchač přihlásí do špatného kurzu nebo nebude moci nalézt přihlašovací údaje. Více informací je uvedeno na www.microsoft.com/online.

 

 

 

Zkušenosti Konta BARIÉRY s aplikací „Live Meeting“

 

Během září 2009 uspořádalo Konto BARIÉRY v rámci projektu „Počítače proti bariérám“ školení MS Word 2007 a MS Excel 2007 prostřednictvím aplikace „Live meeting“. Kurz byl  koncipován jako pětidenní školení      a přinesl nám celou řadu zajímavých a přínosných poznatků s alternativní formou výuky a prezentace, o které bychom se rádi s účastníky konference podělili.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.