Není ticho jako ticho

Celkem 84 akcí, 51 partnerů, 17 měst, 7 záštit, to je 6. ročník festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením, který odstartoval dnes konferencí v Senátu PČR.

Letošní ročník probíhá v termínu od 22. 9. do 30. 9. 2017. Cílem festivalu je šířit osvětu v oblasti sluchového postižení, bořit bariéry v komunikaci, šířit pravidla komunikace a propagovat dostupné komunikační prostředky – simultánní přepis mluvené řeči a tlumočení do znakového jazyka.

Na konferenci zazněla aktuální data týkající se sluchového postižení. Jaroslav Winter, šéfredaktor www.heplnet.cz, ve svém příspěvku představil novinky a služby nabízené lidem se sluchovým postižením. „Situace se zlepšuje a jsem rád, že díky Týdnu komunikace osob se sluchovým postižením se lepší informovanost veřejnosti o specifikách sluchového postižení, ale také informovanost lidí se sluchovým postižením o nových možnostech, které jim umožňují lépe se srovnávat s jejich hendikepem,“ pochválil na závěr svého projevu organizátory festivalu a zúčastněné organizace.

Novinkou pro letošní zahájení byly ucelené informace o rané péči a screeningu sluchu. Aktuální data k screeningu a průzkumu z porodnic v České republice představila ve svém příspěvku Jana Fenclová, ředitelka organizace CENTRUM PRO DĚTSKÝ SLUCH TAMTAM, o.p.s., která se zaměřuje na poskytování rané péče pro klienty z celé České republiky.

V rámci festivalu se mohou zájemci účastnit různorodých akcí - přednášek, konferencí, výstav, sportovních i kulturních akcí v Praze a v celé České republice. Mezi významné akce patří výstava černobílých fotografií známých osobností fotografa Michaela Kratochvíla, kterou na téma Posloucháme očima nafotil pro organizaci ORBI PONTES, jež festival organizuje. Výstava fotografií je k vidění ve Švandově divadle do 12. října. Kalendář s názvem Posloucháme očima si můžete objednat na e-mailu: info@orbipontes.cz.

Záštitu nad 6. ročníkem festivalu převzali:

  •              Výbor pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu PČR,
  •              Senátor MUDr. Lumír Kantor, Ph.D.,
  •              Ministerstvo práce a sociálních věcí,
  •              Ministr zdravotnictví JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA,
  •              Ministr kultury ministr kultury Mgr. Daniel Herman,
  •              Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy,
  •              Magistrát hl. m. Prahy, radní Daniel Hodek.

Hlavním partnerem festivalu je již šestým rokem ČSOB, a.s. Děkujeme za podporu všem partnerům a příznivcům. Hlavním mediálním partnerem je ČTK Protext.

Program naleznete na www.orbipontes.cz a facebookovém profilu Týden komunikace osob se sluchovým postižením.

 

Ladislav Kratochvíl

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.