Na Rehaprotex v Brně vyjede z Prahy opět mimořádný vlak

Na veletrh Rehaprotex, který se koná v Brně, bude 19. září 2017 vypraven pro osoby se zdravotním postižením zvláštní vlak zvaný Rehaexpres. Vyjede z Prahy hlavního nádraží v 6:15 hodin a bude mít tyto zastávky: Kolín, Pardubice hlavní nádraží, Česká Třebová, Svitavy, Brno Židenice a nakonec Brno Výstaviště. Kapacita vlaku je omezená (185 míst pro sedící cestující a maximálně 14 míst pro vozíky). Objednávky budou přijímány postupně podle času jejich doručení a bude jim vyhověno pouze do vyčerpání kapacity vlaku.

Kapacitou pro vozíky jsou myšleni především cestující na elektrických vozících, neboť cestující na mechanických vozících většinou dokáží přesednout na sedadlo a tyto mechanické vozíky je možné složit. Vozík pak nezabírá prostor nástupních plošin vlaku. Reálně je možné, aby se jízdy účastnilo více než 14 lidí na vozících.

Ve všech stanicích vlak zastaví na cca 5 minut – takto krátký pobyt i pro případy nástupu vozíčkářů je možný jen díky použití nízkopodlažního vlaku  InterPanter. To znamená, že vlak nemá zdvihací plošinu, ale nájezdovou rampu, což je samozřejmě podstatně rychlejší.

Zájemci mohou přihlášky posílat na GŘ ČD se svými požadavky na objednávku na paní Naďu Bluďovskou, email: bludovskan@gr.cd.cz, telefon: 972 232 387, a to od 31. 7. 2017 do 10. 9. 2017. Telefon je však možné použít k objednání přepravy pouze v nejnutnějším případě, pokud nemají zájemci k dispozici email.

Cestující tohoto speciálního vlaku budou platit jízdné přímo u průvodčího ČD během jízdy, který jim vydá zvláštní jízdenku, která bude současně platit jako vstupenka na veletrh REHAPROTEX v Brně. 

Výstup/nástup cestujících a vozíčkářů na BVV je zajištěn přes provizorní dřevěné a pro tento účel speciálně postavené nástupiště.

Podrobnější informace jsou uvedeny na stránkách Národní rady osob se zdravotním postižením ČR. 

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.