Na Českém bále školy SVÍTÁNÍ se střílelo!

A dorazil i prezident a nechyběla ani oblíbená soutěž o atraktivní ceny, kterých se sešlo celkem 649.

Na Českém bále školy Svítání, která už 26 let pečuje o děti a mladé lidi s hendikepem, se střílelo! Do pardubického ABC klubu totiž vtrhla zdejší galérka, kterou představovali členové souboru Zubři. Naštěstí všechno dobře dopadlo, nikomu se nic nestalo, a tak na ples mohl zavítat i prezident!

„Jeho návštěva byla půlnočním překvapením. Za zvuku slavnostní fanfáry z opery Bedřicha Smetany Libuše dorazil na dřevěném koni. Chlebem a solí jej přivítali krojovaní tanečníci z České besedy Mistrovice,“ líčila ředitelka Základní školy a Praktické školy Svítání Miluše Horská.

„Prezident Osvoboditel Tomáš Garrigue Masaryk nám věnoval do hry Vyšší bere svou oblíbenou brigadýrku. Za 20 tisíc korun, které půjdou na pořízení nového svozového autobusu, ji získala Lenka Šmidberská. Jako poděkování obdržela dar od Pavla Janoše v podobě perníkového českého lva,“ sdělila Miluše Horská.

Role Masaryka se zhostil oblíbený herec Východočeského divadla Milan Němec. Jako pardubický Oldřich Nový potěšil i zábavným hudebním koktejlem plným prvorepublikových šlágrů.

Módu minulého století přiblížila originální přehlídka Sto let módy v režii spolku Pin Up & Vintage Studio. Návštěvníky pozdravil též král komiků Vlasta Burian hlasem známého imitátora Václava Faltuse.

„Loni jsme na plese slavili čtvrtstoletí školy, letos si stejné jubileum připomíná samostatná Česká republika. A protože před sto lety vznikla ta vůbec první – Československá, rozhodli jsme se pro bál plný vystoupení v duchu našich tradic,“ vysvětlila ředitelka školy Svítání.

Proto na úvod zazněla píseň Kde domov můj ze hry Fidlovačka, jejíž první sloka se později stala českou hymnou. Obě sloky společně zazpívali a zahráli nevidomý muzikant, absolvent školy Svítání Pavel Diblík s PR manažerem školy Svítání Lukášem Peškou.

Tradiční ozdobou plesů školy Svítání jsou vystoupení jejích tanečních souborů. Světovou premiéru na akci měly tři choreografie.

Soubor Amare nadchl nejprve Malým snem, poté přišla na řadu Kráska a zvíře. Vizuálně působivou podívanou zástupkyně ředitelky školy Svítání Markéta Hujerová ušila přímo na míru Míše Procházkové a dalším tanečníkům, kteří se představili v netradičních rolích a s neobvyklými rekvizitami. Choreografie souboru břišních tanečnic Lamiah, který vede Marta Malinová, byla inspirována světem pohádek.

Jedním z vrcholných okamžiků Českého bálu bylo šerpování. K symbolickému rozloučení se školou absolventům popřály také VIP osobnosti, mezi nimiž nechyběl ani europoslanec Tomáš Zdechovský, náměstkyně pardubického primátora Helena Dvořáčková či vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek.

„Ani se mi nechce věřit, že se už 26 let můžeme nadechovat té výjimečně srdečné atmosféry školy Svítání,“ sdělil Roman Línek.

Výborný výkon na plese podala také kapela Nine Orchestra a moderátorka Jolana Voldánová. „Ve Svítání mám stále víc a víc přátel a blízkých duší,“ nechala se slyšet Jolana Voldánová.

Lukáš Peška

 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.