Mušketýři z Ria

Vyšla kniha obsahující pět rozhovorů se známými paralympijskými sportovci, kteří úspěšně reprezentovali Českou republiku na letních paralympijských hrách v brazilském Riu v roce 2016.

V rozhovorech s pěticí novinářů se představují plavec Arnošt Petráček (rozhovor vedl Radek Gális), plavkyně Běla Třebínová (Alena Binterová), lukostřelec David Drahonínský (Michal Havelka), stolní tenista Ivan Karabec (Pavel Kortus) a jachtař Daniel Bína (Petr Vitoň).

Sportovci vypráví nejen o poslední paralympiádě, ale také o své dlouhé a nesnadné cestě za úspěchem. Svěřují se, jak se potýkali nebo potýkají s hendikepem, vzpomínají na dětství, připomínají své největší sportovní úspěchy, otevřeně hovoří o práci a osobním životě a přinášejí i názory na financování sportu hendikepovaných.

Kniha je bohatě ilustrovaná především unikátními barevnými fotografiemi z Ria, které laskavě poskytl Český paralympijský výbor a fotograf Jan Malý, najdete zde i snímky z předchozích paralympiád (fotograf Tomáš Lisý), portréty od Jana Voběrka nebo fotografie z rodinných archivů.

Chcete-li knihu vydanou ve spolupráci s českobudějovickým nakladatelstvím Měsíc ve dne zařadit do své knihovny, obraťte se na jejího editora Radka Gálise prostřednictvím mailu ragal@seznam.cz nebo na telefonním čísle 602649292.

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.