Miroslav Březina: Internet a můj handicap

01.02.2007 11:24

Dnes je Internet samozřejmostí. Kdo ho nemá, octne se podle mě jakoby na ostrově obklopeném oceánem. Internet totiž poskytuje různé služby: poštu, která je rychlejší než obyčejná – elektronickou poštu, zprávy, chaty, hry…

Na Internet se většinou připojuji ve třídě v naší škole, poněvadž doma zatím připojení nemám. Tak využívám možnosti být online ve škole.
  Ve škole se připojuji spíše večer, protože mám více volného času. Jsem totiž na internátě a blízko je počítačová učebna, takže tam chodím.
  Na Internetu je mnoho služeb (jak jsem se již zmínil), já ale používám e-mail, občas i chat pro neslyšící, vyhledávače… Jakmile píši referát, hned najdu na Internetu různé údaje o spisovatelích. Jsem vášnivý čtenář a proto mě zajímá, které nové knihy už jsou v Česku vydány. A díky jedné stránce vím, že 6. díl Harryho Pottera bude v Anglii vydán v červenci letošního roku. Někdy zadám názvy anglických webových stránek. Tím si vylepším a zopakuji angličtinu.
  Jeden muž prý vypočítal, kdy Internet zkolabuje, psali v jednom časopisu. Podle něho to má být v roce 2006. Doufám, že Internet vydrží, neboť by to byla velká škoda, hlavně pro neslyšící. Internet je často jediný dostupný prostředek k informacím.